printlogo

میهن صنعت:
میهن صنعت: میزان تردد خودرو در جاده‌ها در ۲۴ ساعت گذشته ۱۳ درصد کاهش داشته است؛ به دلیل بارش برف در اغلب محور‌های مواصلاتی کشور به رانندگان توصیه می‌شود زنجیر چرخ و تجهیزات زمستانی به همراه داشته باشند.
کد خبر : 19052
تاریخ انتشار : 17 دی 1392 - 14:37

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «میهن صنعت»، براساس تصاویر دریافتی از دوربین‌های نظارتی‏، سامانه‌های هوشمند ترددشمار برخط و گشت‌های شعب راهداری سراسر کشور، در حال حاضر، به‌ استثنای محورهای مسدود و ممنوع ‌ذکر شده،‌ بقیه محورهای مواصلاتی کشور باز و تردد در آنها به ‌روال عادی در جریان است.

در 24 ساعت گذشته، در محورهای برون‌شهری کشور، کل تردد ثبت ‌شده براساس آخرین اطلاعات دریافتی از 941 ترددشمار، تعداد 5 میلیون و 268 هزار و 170 دستگاه ‌وسیله نقلیه بوده که نسبت به روز قبل از آن 13 درصد کاهش را نشان می‌دهد.

به نقل از فارس در همین مدت همچنین سهم وسایل نقلیه سنگین در ترافیک راه‌ها 20درصد و اوج تردد بین ساعات 16 الی17 و کمترین تردد بین ساعات 6 الی 7 صبح صورت پذیرفته که هموطنان با آگاهی از آن می‌توانند ساعات مناسب‌تری را برای سفر انتخاب کنند.

به دلیل بارش برف در اغلب محور‌های مواصلاتی کشور به رانندگان توصیه می‌شود زنجیر چرخ و تجهیزات زمستانی به همراه داشته باشند.

* محورهای دارای بیشترین تردد در 24 ساعت گذشته

آزادراه کرج – تهران مقطع پل کلاک، آزادراه تهران–کرج کیلومتر 25، آزادراه زنجان – قزوین از مقطع ابهر، جاده مخصوص کرج–تهران و محور ایلخچی-تبریز در آذربایجان شرقی، در 24 ساعت گذشته بیشترین تردد را داشته‌اند.

* محورهای مسدود تا اطلاع ثانوی به دلیل رویدادهای غیرمترقبه

محور شمشک ـ دیزین واقع در استان‌های البرز و تهران، به دلیل بارش برف، تا اطلاع بعدی مسدود است.

محور شهداد ـ نهبندان واقع در استان کرمان، به دلیل سیلاب، تا اطلاع بعدی مسدود است.

محور پونل به خلخال‏ْ، مقطع واقع در استان گیلان، به دلیل بارش برف و احتمال ریزش بهمن تا اطلاع بعدی مسدود است.

* ممنوعیت تردد به دلیل عملیات کارگاه جاده‌ای

محور قم ـ گرمسار و بالعکس واقع در استانهای تهران‏، سمنان و قم، تمدید عملیات راهسازی تا تاریخ 30/11/92، محور مسدود و مسیر جایگزین برای خودروهای سواری آزادراه قم ـ تهران، برای وسایل نقلیه سنگین محور قدیم قم ـ تهران و در ادامه برای همه خودروها، جاده امام‌رضا به سمت گرمسار خواهد بود.

کمربندی شرقی شهر کرمانشاه، حدفاصل کیلومتر 12 الی 13 واقع در استان کرمانشاه، تمدید عملیات زیرسازی راه‌آهن غرب تا 1/12/92 روزهای زوج (شنبه، دوشنبه و چهارشنبه) از ساعت 11 الی 14 مسدود و مسیر جایگزین، کمربندی غربی (قدیمی) خواهد بود.

گردنه رخ واقع در محور شهرکرد ـ اصفهان ، واقع در استان چهار محال و بختیاری، حد فاصل پیچ چشمه تا خط الرأس گردنه رخ به طول 8 کیلومتر به دلیل متروکه شدن گردنه رخ و احتمال ریزش کوه از تاریخ 25/9 لغایت 29/12/92 مسدود و مسیر جایگزین تونل‌های دوقلوی رخ خواهد بود.