printlogo

میهن صنعت:
میهن صنعت: سخنگوی دولت درباره اطلاعات متقاضیان یارانه گفت: آنچه مردم در فرم های خوداظهار اعلام کرده اند با بانکهای مختلف چک خواهد شد و به دقت پس از بررسی از سوی سازمان هدفمندی یارانه ها اعلام می شود.
کد خبر : 24130
تاریخ انتشار : 24 اردیبهشت 1393 - 14:49

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «میهن صنعت»، محمد باقر نوبخت پیش از ظهر امروز درحاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران در پاسخ به سئوالی درباره اینکه یکی از نمایندگان مجلس در کمیسیون برنامه و بودجه عنوان کرده است که 90 درصد مردم در فرم های خود اظهاری درامد ماهانه خود را زیر یک میلیون تومان و 60 درصد مردم درآمد ماهانه خود را زیر 600 هزار تومان اعلام کرده اند آیا این آمار را تایید می کنید یا نه گفت: اطلاعاتی که از سوی برخی اعلام می شود به نظر اطلاعات دست پنجمی از دوستان ما است، مرکز رسمی سازمان هدفمندی یارانه ها است که هنوز چیزی به ما اعلام نکرده است.

سخنگوی دولت با اشاره به اینکه باید مطالبی را که می تواند ایجاد تشنج کند تمام کنیم افزود: جا دارد اینجا از یکی از خبرگزاری ها گله کنم چون مطلب کذبی از سوی بنده اعلام کرده که من گفته ام گران شدن بنزین در دولت در حال مطالعه است.

وی افزود: قیمت بنزین 300 تومان اضافه شد و الان ما داریم کار را اجرا می کنیم، کجا و طبق چه قانونی دولت گران کردن بنزین را مطالعه می کند.

نوبخت با اشاره به اینکه بیش از 140 هزار میلیارد تومان به صورت ریالی و 57 میلیارد دلار به صورت ارزی طی 10 ماه آینده در کشور سرمایه گذاری خواهد شد، گفت: قطعا این سرمایه گذاری بر روی تولید اثر خواهد گذاشت و در این صورت می تواند مانع افزایش تورم شود.

وی با بیان اینکه خوشبختانه اجرای طرح تحول سلامت در بیمارستانها آغاز شد، گفت: از بین 8 اقدامی که باید در راستای اجرایی شدن طرح تحول نظام سلامت صورت می گرفت سه مورد اجرایی شد.

سخنگوی دولت ادامه داد: در ایام گذشته و بعد از اجرای مرحله دوم قانون هدفمندی یارانه ها بیش از 3 میلیون نفر از هموطنان عزیز به صورت رایگان دفتر بیمه خدمات درمانی دریافت کردند.

وی گفت: هر فردی که از مسیر نظام ارجاع به بیمارستانها مراجعه کند یا روستائیان عزیزی که به بیمارستانها مراجعه می کنند و یا افرادی که تحت پوشش کمیته امام و بهزیستی هستند فقط 5 درصد از هزینه های درمان را پرداخت می کنند و برای سایر افراد هم فقط 10 درصد هزینه درمان قابل دریافت است.

نوبخت با اشاره به اینکه بیمارستانها موظف شده اند که کلیه خدمات درمانی مورد نیاز بیماران را بدون ارجاع بیماران به بیرون از بیمارستان ارائه دهند اضافه کرد: خود بیمارستانها در داخل خدمات لازم آزمایشگاهی و خرید تجهیزات را انجام می دهندو بیماران مجبور نیستند برای انجام یک عمل جراحی وسایل آن را از بیرون بیمارستان خریداری کنند، این کار باعث شد ظرف هفته های گذشته 40 تا 70 درصد از تجهیزات پزشکی ارزان شود، زیرا دست واسطه ها کوتاه شده و خود بیمارستانها به صورت متمرکز این کار را انجام می دهند.

وی گفت: برای اینکه این اقدامات به درستی صورت گیرد یک نهاد نظارتی تعریف شد که در همه بیمارستانها بر حسن اجرای کار نظارت داشته باشد. البته در خود بیمارستانها واحد بستری و ترخیص هم بر کار نظارت می کند.

سخنگوی دولت افزود: اگر کسی غیر از این مواردی که بیان شد و برای آن اعتبارات لازم تخصیص یافت به مشکلی برخوردند حتما با شماره تلفن 1590 و یا پیامک 20001590 تماس گرفته و مطالب خود را منعکس کنند، وزارت بهداشت تمهیدات لازم را فراهم کرده تا در آینده نزدیک هر 15 روز یک بار یکی از خدمات اعلام شده را به این خدمات اضافه کند و خبرهای خوشی را در اختیار مردم عزیزمان قرار دهد.

وی در ادامه این کنفرانس خبری در پاسخ به سئوالی درباره دعوت از رئیس جمهور برای سفر به عربستان و نیز سفر به کشور چین خاطرنشان کرد: همانطور که قبلا هم نظر رئیس جمهور درباره نوع رابطه جمهوری اسلامی ایران با همسایگان بویژه کشور عربستان اعلام شد، قصد و اراده بر گسترش روابط است.

سخنگوی دولت فزود: عربستان از کشورهای همسایه است که حسن همجواری و تحکیم روابط با آن به نفع منطقه خواهد بود این اراده در دولت وجود دارد که رابطه با عربستان در جهت تامین منافع دو کشور و ثبات منطقه گسترش یابد، توضیحات بیشتر در این باره را هم وزارت امور خارجه در صورت لزوم اعلام خواهد کرد.

به نقل از مهر نوبخت درباره سفر چین گفت: طی توافقاتی که قبلا در زمینه همکاری های اقتصادی داشته ایم برای بسط و گسترش این تفاهمات ، سفر رئیس جمهور انجام خواهد شد.