printlogo

میهن صنعت:
میهن صنعت: تيم فوتبال استقلال با پيروزي مقابل گسترش فولاد تبريز صدرنشين ليگ برتر ماند.
کد خبر : 28299
تاریخ انتشار : 8 شهریور 1393 - 10:51

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «میهن صنعت»،  به نقل از "ورزش سه"، آبی ها در دومین بازی متوالی با نتیجه 3 بر صفر حریف خود را شکست دادند و با قاطعیت در صدرجدول لیگ قرار گرفتند.

هفته ششم لیگ برتر، ورزشگاه آزادی، تماشاگر 12هزار نفر
داور:محمدرضا اکبریان

اخطار: آرش برهانی،امید ابراهیمی، جاسم کرار و آندرانیک تیموریان (استقلال). علیرضا نقی‌زاده و مرتضی اسدی (گسترش فولاد)

استقلال: محسن فروزان، مگوییان، هاشم بیک زاده، میلاد فخرالدینی، یعقوب کریمی، امید ابراهیمی، مهدی کریمیان( 46 آندرانیک تیموریان)، جاسم کرار(80 پژمان نوری)، آرش برهانی(60 خسرو حیدری)، سجاد شهباززاده، محمد قاضی
سرمربی: امیر قلعه‌نویی

گسترش فولاد تبریز: رودریگو لوپز، سیدمهدی قریشی(80 محمد مهدی نظری)، سید امید نظامی‌پور، علیرضا نقی‌زاده(47 میلاد جهانی)، بهنام دادشوند، میثم نقی‌زاده، رسول پیرزاده(57 محمد امین درویشی)، مرتضی اسدی، جابر انصاری، مهرداد بایرامی و مگنو باتیستا
سرمربی: مهدی تارتار

شرح بازي:

استقلالي‌ها دومين برد پرگل خود را بعد از برتري مقابل پيکان اين بار برابر گسترش فولاد کسب کردند. امير قلعه نويي که پيش از بازي هم وعده ارايه يک بازي هجومي را داده بود بازي را با سيستم 4-4-2 آغاز کرد و آرش برهاني را هم به ترکيب ثابت اضافه کرد. استقلالي ها خيلي زود و روي حرکت آرش برهاني به برتري رسيدند. در سمت مقابل مهدي تارتار و تيمش حملات نصفه و نيمه اي روي دروازه استقلالي‌ها ترتيب دادند اما نتوانستند دروازه محسن فروزان را با خطر جدي روبرو کنند. استقلال در وقت هاي تلف شده هم توسط اميد ابراهيمي و از روي نقطه پنالتي به گل دوم رسيد تا با خيالي آسوده به رختکن برود.

در نيمه دوم گسترش نشان داد از تيم با طراوت فصل گذشته فاصله زيادي دارد و نتوانست موقعيت چنداني روي دروازه استقلال به وجود بياورد و اين استقلال بود که با حمايت تماشاگرانش سوار بر بازي بود و در نهايت روي يک ضد حمله در دقايق پاياني نيمه دوم به گل سوم رسيد.

امير قلعه نويي که در اين بازي به آندرانيک تيموريان و خسرو حيدري استراحت داده بود در نيمه دوم بازيکنان باتجربه تيمش را به زمين آورد تا برتري فني تيمش بر نماينده تبريز را حفظ کند.

استقلال با اين برد و با توجه به توقف مدعيان ديگر در بالاي جدول توانست با 15 امتياز و دو امتياز اختلاف با تراکتورسازي جايگاه اول ليگ را حفظ کند.

دقایق حساس:

دقيقه 25 : ضربه محکم محمد قاضي از پشت محوطه جريمه با اختلاف ناچيز از کنار دروازه گسترشي‌ها به اوت رفت.

دقيقه 60 : مهرداد بايرامي مي توانست يکي از گل‌هاي تيمش را جبران کند اما واکنش خوب محسن فروزان مانع از گلزني مهاجم گسترش فولاد شد.

دقيقه 66: ميلاد جهاني با شوتي محکم و از راه دور دروازه فروزان را نشانه گرفت که باز هم گلر استقلالي‌ها موفق‌تر نشان داد و ضربه بازيکن گسترش را مهار کرد.

شرح گل ها:


1 - صفر(استقلال): آرش برهانی کاپیتان استقلال خیلی زود دروازه حریف را روی پاشنه چرخاند. او پاس عرضی ارسالی از جناح چپ را با یک ضربه رو پای روماریویی به گل اول بازی تبدیل کرد.

2 - صفر(استقلال): امید ابراهیمی با به ثمر رساندن ضربه پنالتی در دقیقه 1+45 بازی را به نفع استقلال تمام کرد.

3 - صفر(استقلال): ضدحمله استقلال روی یک حرکت ترکیبی، آبی ها را صاحب موقعیت کرد و قاضی با ضربه بغل پای چپ، پاس شهباززاده را به گل سوم تیمش تبدیل کرد.