printlogo

مشاور خودرویی وزیر در حاشیه گشایش چهاردهمین نمایشگاه خودرو مشهد
میهن صنعت: چهاردهمین نمایشگاه خودرو و صنایع وابسته روزگذشته در محل دائمی نمایشگاه های شهر مشهد با حضور تعدادی از واردکنندگان و تولیدکنندگان برگزار شد.
کد خبر : 28476
تاریخ انتشار : 12 شهریور 1393 - 9:52

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «میهن صنعت»، به نقل از عصر خودرو در روز اول این نمایشگاه اکثر شرکت های حاضر به معرفی محصولات گذشته پرداختند و تنها گروه خودروسازی سایپا با رونمایی محصولات چانگان و خودرو ایرانی ساینا در کنار مدیاموتورز که خودرو جدید ام جی 3 را به نمایشگاه آورده بود تلاش کرده بودند رنگ و بویی نمایشگاهی را به گردهمایی چهاردهم فعالان صنعت خودرو دادند.

در حاشیه این نمایشگاه بیوک علیمرادلو مشاور خودرویی وزیر صنعت، معدن و تجارت درباره قیمت گذاری خودروهای داخلی گفت: وزارت صنعت در اینباره تابع قانون هستیم و فعلا قانون این وظیفه را برعهده شورای راقابت گذاشته است.

وی همچنین درباره اینکه این شیوه قیمت گذاری تا چه زمانی در دستور کار دولت است نیز گفت: تا زمانی که انحصار در تولید خودرو وجود داشته باشد، وظیفه قیمت گذاری بر عهده شورای رقابت است.

وی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود درباره آزاد سازی واردات خودرو نیز گفت: فعلا برنامه ای برای این کار وجود ندارد اما آنچه مسلم است دولت نمی تواند برای همیشه از خودروسازان حمایت کند.

در این نمایشگاه 150 شرکت داخلی از استان خراستان رضوی، شمالی و جنوبی، تهران، آذرباجان شرقی، غربی، اصفهان، فارس، یزد، مرکزی، گیلان و مازندران در این نمایشگاه حضور دارند و از سوی دیگر شرکت‌های  ونمایندگی های خارجی حاضر دراین دوره بیش از 75 مورد هستند که از کشورهای کره جنوبی، ژاپن، ترکیه، چین، فرانسه، آلمان، انگلستان و ایتالیا شرکت کرده اند.

گفتنی است مشارکت کنندگان این نمایشگاه در زمینه‌های خوردرو سازی، واردات خودرو، قطعه‌سازی، خدمات پس از فروش بازرگانی ، طراحی و مهندسی ، نشریات تخصصی ماشین آلات، و تجهزات قطعه سازی، ابزار سازی و صنعت تایر، روغن موتور، رنگ اتومبیل، سیستم‌های امنیتی صوتی و تصویری خودرو و ماشینهای راهسازی فعالیت می کنند.

گروه خودروسازی سایپا نیز با محصولات دو شریک جدید چینی خود (چانگان و برلیانس) در این نمایشگاه حاضر شده‌است. خودروی سواری EADO و شاسی بلند CS35 محصول خودروسازی چانگان و خودروهای سواری H320 و H330 و شاسی بلند V5 محصول خودروسازی برلیانس از جمله خودروهای جدید عرضه شده در این نمایشگاه هستند. محصولات شرکت برلیانس در شرکت پارس خودرو تولید خواهد شد. همچنین در این نمایشگاه ماکت نسل جدید خودروی سایپا با نام هیرکانی نیز رونمایی شد.