printlogo

میهن صنعت:
میهن صنعت: هوندا برای نهمین سال متوالی به عنوان مطمئن ترین خودروساز انگلستان شناخته شد.
کد خبر : 35507
تاریخ انتشار : 31 فروردین 1394 - 12:53

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی میهن صنعت به نقل ازمجله ماشین، هوندا در فهرست قابلیت اطمینان سالانه سال 2015 که 50 هزار سیاست Warranty Direct را روی خودروهای 3 تا 8 سال بررسی می کند، در میان 36 برند دیگر رتبه نخست را به خود اختصاص داد.

خودروسازان ژاپنی و کره جنوبی بر این تحقیق غالب هستند و سوزوکی و تویوتا نیز این لیست را تکمیل می کنند در حالی که 9 مورد از 12 برند برتر این فهرست از یکی از این دو منطقه آسیایی هستند.

شورلت (با مزدا در جایگاه چهارم)، فورد (جایگاه ششم) و اشکودا (جایگاه هشتم) تنها برندهای غیر آسیایی بودند که در بین برندهای برتر این لیست قرار گرفتند.

لکسس جایگاه هفتم این برند را به خود اختصاص داده است در حالی که هیوندای، نیسان و سوبارو همگی در جایگاه نهم قرار گرفته اند.

این بررسی قابلیت اطمینان خودروها را با فرمولی پیچیده شامل مدت تولید، مسافت طی شده، میزان شکست  و هزینه تعمیر ارزیابی کرده و سپس بر اساس امتیازشان آن ها را رتبه بندی می کند.

برندهای لوکس معمولا به دلیل هزینه تعمیر بالای خودروهایشان به سختی در این لیست جای می گیرند.

امسال بنتلی در جایگاه آخر این لیست قرار گرفت در حالی که پورشه تنها با یک رتبه بالاتر از آن در این لیست جای گرفته است. از بین برندهای که در 10 جایگاه آخر این لیست قرار گرفتند می توان به بی ام و(بیست و هشتم)، جگوار (سی ام)، مرسدس بنز (سی و دوم) و آئودی (سی و چهارم) اشاره کرد.

پژو با قرار گرفتن در جایگاه دوازدهم، بهترین رتبه را در میان برندهای فرانسوی به دست آورد و از سیتروئن (پانزدهم) و رنو (بیست و یکم) پیشی گرفت