printlogo

در حاشیه بازدید از نیمه شمالی خط ۶ مترو تهران اعلام شد
میهن صنعت : معاون شهردار تهران گفت: عملیات احداث تونل و ایستگاه در خط ۶ متروی تهران، بیش از ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.
کد خبر : 42340
تاریخ انتشار : 26 خرداد 1395 - 14:7

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «میهن صنعت» و به نقل از شهرنوشت، در ادامه بازدیدها و جلسات کارگاهی منظم مدیران عالی شهری از پروژه‌های در دست احداث مترو تهران و حومه، صبح امروز سیدجعفر تشکری هاشمی معاون شهردار تهران از نیمه شمالی خط ٦ مترو بازدید کرد.

وی در حاشیه این بازدید گفت: فاز اول خط 6 به طول 31 کیلومتر است و فاز دوم آن 4 کیلومتر است که درمجموع 35 کیلومتر می‌شود. در حال حاضر ساخت این مترو از جنوب به شمال ادامه دارد و ایستگاه ابتدایی آن از دولت‌آباد شروع شده و به سولقان ختم می‌شود‌.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار تهران با بیان اینکه خط 6 مترو تهران با 27 ایستگاه ساخته می‌شود، تصریح کرد: در مرحله نخست 8.5 کیلومتر از دولت آباد تا میدان شهدا با 6 ایستگاه به بهره‌برداری می‌‌رسد‌.

تشکری هاشمی با اشاره به اینکه این خط به طور کامل با 27 ایستگاه در نیمه نخست سال 96 به بهره‌برداری خواهد رسید، تأکید کرد: خط 6 مترو در مجموع دوبار با خط 7 و یکبار نیز با خطوط 2، 4، 1 و 3 مترو تلاقی خواهد داشت.

معاون شهردار تهران یادآور شد: اکنون 6 هزار و850 پرسنل فعال در 75 کارگاه این خط فعالیت دارند. این در حالی است که میزان حفاری تمام مقطع تونل در هفته گذشته 887 متر بوده است.