printlogo

میهن صنعت
ماه گذشته BMW گزارش داد که در حال آماده سازی یک نمونه اولیه خودرو i8 به عنوان بخشی ار فرآیند توسعه نسل دوم خودرو های تمام الکتریکی خود است. اما حالا یک گزارش مفصل تر را در زیر خواهید خواند.
کد خبر : 43307
تاریخ انتشار : 25 مرداد 1395 - 14:55

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «میهن صنعت»، BMW در این خودرو از 3 موتور الکتریکی Brushless  استفاده کرده است و یک باطری بسیار قوی در این خودرو تعبیه شده است که قادر است با هر بار شارژ 300 مایل را بپیماید.

در حالی که هر یک از موتور های i8 در نمونه BMW ، 268 اسب بخار قدرت دارد ( در مجموع 804 اسب بخار ) اما سازندگان i8 ادعا میکنند که قدر این خودرو 750 اسب بخار است و باید به این نکته توجه داشته باشیم که قدرت در سیستم های هیبریدی و الکتریکی همیشه به طور مستقیم قابل اضافه کردن نیست. به هر صورت BMW در حال ساخت افزونه ای به نسل دوم i8 است تا بتواند قدرت آن را افزایش دهد.

در این خودروی الکتریکی لوکس 2 عدد از موتور های الکتریکی در محور عقب و یه عدد در جلو خودرو قرار دارد تا i8 توانایی حرکت با تمام چرخ ها را داشته باشد ( 4WD ).

اما i8 باز هم گام را فراتر گذاشته و نه نیرو را به هر 4 چرخ منتقل میکند بلکه توانایی هدایت محور عقب را نیز دارد که این مورد از آخرین آپشن هایی است که به تازگی به خودرو های اسپرت اضافه شده است و جذابیت آنها را 2 چندان کرده است.

BMW گزارش داده که مدل بعدی i8 در سال 2022 ارائه خواهد شد.