printlogo

معاون شهردار تهران خبر داد:
میهن صنعت : بزرگترین دغدغه مسافران خط۳ مترو، سرفاصله قطار ها است که هر ۱۵ دقیقه یک بار وارد ایستگاه می شود که گویا قرار است سرفاصله قطار ها از ۱۵ به ۷ تا ۸ دقیقه کاهش یابد.
کد خبر : 44270
تاریخ انتشار : 3 مهر 1395 - 16:12

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «میهن صنعت» و به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، در هفته گذشته در مراسمی که با حضور شهردار تهران برگزار شد، 58 واگن تحویل مترو شد تا با این اقدام خدمات رسانی به شهروندان بهتر از قبلا نجام شود.

بر اساس گزارش های میدانی با وجود ورود 58 واگن قطار به شبکه حمل و نقل مترو اما در خط 3 مترو سرفاصله ها کاهش پیدا نکرد و این جای سوال بود که این واگن ها به کجا رفته که تاثیری در روند کاهش سرفاصله ها نداشت.

خط 3 مترو تهران که قرار است تا پایان امسال تکمیل و پرونده آن بسته شود برای شهروندان نارضایتی هایی را به همراه دارد و بزرگترین دغدغه مسافران این خط سرفاصله قطار ها است که هر 15 دقیقه یک بار قطار وارد ایستگاه می شود، به گفته ی مسئولان کمبود واگن دلیل این سرفاصله ها است.

در همین راستا مازیار حسینی معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران در گفتگو با خبرنگار ما گفت: همزمان با بازگشایی مدارس از امروز در بخش جنوبی خط 3 از ایستگاه آزادگان تا شهید بهشتی سرفاصله قطار ها از 15 به 7 تا 8 دقیقه کاهش یافت.

وی در ادامه افزود: البته این کاهش شامل بخش شمالی خط 3 نمی شود و طبق معمول از ایستگاه شهید بهشتی تا قائم سرفاسله ورود قطار به ایستگاه هر 15 دقیقه یک بار است.