printlogo

میهن صنعت :
به واقع این طرح تا به امروز موفقیتی نداشته و ادامه روند آن هیچ تاثیری بر بازار نخواهد داشت و اینکه برخی از افراد تاکید بر تمدید طرح اعتباری خرید کالا دارند، دلیل اصلی آن ذینفع بودن این افراد محدود در این طرح است.
کد خبر : 49108
تاریخ انتشار : 21 آذر 1395 - 16:53

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «میهن صنعت» و به نقل از «ال کا ایران»، به عقیده برخی از کارشناسان، طرح کارت اعتباری خرید کالا نیز دردی از رکود این صنعت دوا نکرده و با این حال نهادهای مرتبط در حال رایزنی با بانک مرکزی در خصوص تمدید مجدد این طرح می باشند.

محمد طحان پور، رئیس اتحادیه لوازم خانگی در گفتگو با «ال کا ایران» عنوان کرد : از چهار هزار و دویست میلیارد تومانی که به کارت های اعتباری اختصاص یافته بود، تنها یک درصد آن عملیاتی شده و مابقی آن مبلغ به صورت غیر عملیاتی مانده است.

طحان پور در ادامه افزود : یکی از بزرگترین ایرادات وارده به کارت اعتباری خرید کالا، موضوع درگیر نبودن بسیاری از تولیدکنندگان داخلی در این طرح است.افرادی که به عنوان نمایندگان انجمن در این جلسات حضور بهم رسانده اند در واقع نماینده چند برند خاص می باشند که در این طرح ذینفع هستند.

وی حضور تمامی تولیدکنندگان در این طرح را کلید موفقیت آن دانست و  افزود : می بایست از تولیدکنندگانی که به تایید اتحادیه و انجمن رسیده، لیست تهیه شده و به وزارت صنعت و معدن تقدیم شود و در جلسه تشکیل شده، خود تولیدکنندگان حضور یافته و نقطه نظرات خودرا در جهت بهبود وضعیت و روش های تاثیرگذاری کارت های اعتباری به نحوی که تولیدات داخلی نیز حمایت شوند، بیان کنند.

رئیس اتحادیه لوازم خانگی بیان کرد : بسیاری از افراد کارت های اعتباری که دریافت کرده اند را هنوز استفاده نکرده و در خصوص مشکل احتمالی آن اتحادیه هشدار داده بود که می بایست از تولیدکنندگان حضور یافته در این طرح، لیست نمایندگی تهیه شود که خریداران پس از دریافت کارت، مشکلی در خصوص خرید نداشته باشند چنانکه می بینیم برخی از آنان نمایندگی در فلان شهر نداشته و خریداران با در دست داشتن کارت های اعتباری هنوز موفق به خرید کالا نشده اند.

طحان پور در پایان خاطرنشان کرد : به واقع این طرح تا به امروز موفقیتی نداشته و ادامه روند آن هیچ تاثیری بر بازار نخواهد داشت و اینکه برخی از افراد تاکید بر تمدید طرح اعتباری خرید کالا دارند، دلیل اصلی آن ذینفع بودن این افراد محدود در این طرح است.