printlogo

عضو کمیسیون عمران در گفتگو با میهن صنعت عنوان کرد :
قراردادهای هواپیمایی در جهت نوسازی صنعت هواپیمایی، به چالش بزرگی مبدل شد و ماننده دیگر قراردادهای پس از برجام و پس از انتشارخبرهای ضد و نقیض فراوان در خصوص عقد قرارداد و یا عدم تمایل بوئینگ و ایرباس برای فروش هواپیما به ایران، مردم را دچار سردرگمی شدیدی کرده است.
کد خبر : 49840
تاریخ انتشار : 2 دی 1395 - 7:15

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی «میهن صنعت»، قراردادهای هواپیمایی در جهت نوسازی صنعت هواپیمایی، به چالش بزرگی مبدل شد و ماننده دیگر قراردادهای پس از برجام و پس از انتشارخبرهای ضد و نقیض فراوان در خصوص عقد قرارداد و یا عدم تمایل بوئینگ و ایرباس برای فروش هواپیما به ایران، مردم را دچار سردرگمی شدیدی کرده است.

حمید بنایی، عضو کمیسیون عمران مجلس در این خصوص به خبرنگار «میهن صنعت» گفت : پس از شروع حواشی قراردادهای هواپیمایی، کمیسیون عمران از وزیر محترم را دعوت کرد تا با حضور در کمیسیون از وضعیت قراردادها، توضیحاتی به اعضای کمیسیون بدهد.

وی در ادامه افزود : قرار است پس از اتمام لایحه بودجه 96 به صورت کامل از وضعیت قراردادهای هواپیمایی گزارشی تهیه شده و به مجلس ارائه شود.بر همین اساس جنبه های فنی قرارداد در کمیسیون عمران بررسی خواهد شد و در خصوص جنبه های حقوقی قرار است از نمایندگان و کارشناسان حقوقی کمک گرفته شود.

بنایی در پاسخ به پرسش خبرنگار «میهن صنعت» در خصوص وضعیت قرادادها و خبرهای ضد و نقیض منتشر شده اعلام کرد : مجلس دغدغه های مردم را درک می کند و این دغدغه ها به جناب آخوندی انتقال داده شده است.ایشان نیز صراحتاً در کمیسیون بیان داشتند که یقین بدانید قراردادهای هواپیمایی به امضاء رسیده و در فاز عملیاتی خود به سر می برد و بر همین اساس از سال 96 شاهد ورود هواپیماهای جدید به کشور خواهیم بود.

وی در پایان خاطرنشان کرد : قراردادهای هواپیمایی یکی از اتفاقات خوب بعد از برجام بود که مجلس از آن حمایت خواهد کرد. در بحث های اقتصادی و معیشتی مردم، انتقاداتی به دولت وارد است که دولت تمام تلاش خودرا معطوف این مهم کرده و قدم های بسیار موثری برداشته اما انتقادات و جوسازی های برخی از رسانه ها در مسیر کم رنگ کردن عملکردهای مثبت دولت ناعادلانه است و بر همین اساس می بایست نسبت به برخی خبرها هوشیارانه تر رفتار کنیم.