printlogo

نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن در گفتگو با میهن صنعت :
به نظر می رسد موج جدیدی از افزایش قیمت ها در صنعت خودروسازی در راه است و به گفته ی سخنگوی انجمن قطعه سازان، قرار است آنالیزی از افزایش قیمت تمام شده تولیدات تهیه شده و در صورت لزوم قیمت قطعات خودرو افزایش یابد که با توجه به وابستگی صنعت خودرو به قطعه سازان، افزایش قیمت خودرو محتمل خواهد بود.
کد خبر : 50016
تاریخ انتشار : 5 دی 1395 - 7:15

به گزارش خبرنگار حوزه خودرو پایگاه خبری تحلیلی «میهن صنعت»، به نظر می رسد موج جدیدی از افزایش قیمت ها در صنعت خودروسازی در راه است و به گفته ی سخنگوی انجمن قطعه سازان، قرار است آنالیزی از افزایش قیمت تمام شده تولیدات تهیه شده و در صورت لزوم قیمت قطعات خودرو افزایش یابد که با توجه به وابستگی صنعت خودرو به قطعه سازان، افزایش قیمت خودرو محتمل خواهد بود.

فریدون احمدی، نایب رئیس دوم کمیسیون صنایع و معادن مجلس در گفتگو با خبرنگار میهن صنعت عنوان کرد : با توجه به اظهارات مسئولان بانک مرکزی که در تلاش هستند تا نررخ ارز را پایدار کنند، این هیجانات در بازار مقطعی است چنانکه میبینیم میزان نوسانات در بازار ارز آنقدری نبوده که به سرعت بتواند در قیمت تمام شده محصولات تاثیرگذار باشد.

وی در ادامه افزود : بازار خودرو در شرایط مساعدی به سر نمی برد که خودروسازان بخواهند به واسطه ی افزایش اندک بهای ارز، میل به افزایش قیمت خودرو داشته باشند و از طرفی دور از انتظار نخواهد بود که افزایش قیمت باعث به کما رفتن بازار در پایان سال شود.

نماینده مردم زنجان و طارم بیان داشت : در شرایط موجود بهتر است خودروسازان  فکر افزایش قیمت را از سر خود بیرون کنند و تا سال بعد دست نگه دارند چنانکه در سال 96 بحث تثبیت و تک نرخی شدن ارز مطرح است و همین مهم باعث هموار شدن راه تولید خواهد شد.

فریدون احمدی خاطرنشان کرد : قیمت تمام شده محصول تنها در نرخ ارز و بخش 30 درصدی مواد وارداتی اولیه خلاصه نمی شود چنانکه در چند وقت اخیر افزایشی در هزینه های مالیات، نیروی انسانی و حتی قوانین تنش زا در بازار اقتصاد که بازار را به سمت گرانی سوق دهد، نداشته ایم.

وی در پایان با اشاره به مناسب نبودن نوسانات قیمتی در بازار خودرو، بیان داشت : صنعت خودرو با توجه به اهمیت آن از حساسیت ویژه ای برخوردار است بر همین اساس افزایش لجظه ای و نوسانات قیمتی در این بازار، به اقتصاد صنعت خودرو آسیب جدی وارد خواهد کرد.