printlogo

در مراسمی با حضور وزیر صنعت
مراسم نوسازی ناوگان تاکسیرانی کشور برای جایگزینی ۴۰ هزار دستگاه تاکسی فرسوده در طرح کلید به کلید با حضور وزیر صنعت آغاز شد.
کد خبر : 52379
تاریخ انتشار : 9 بهمن 1395 - 12:9

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «میهن صنعت»،مراسم نوسازی ناوگان تاکسیرانی کشور با محصولات ایران خودرو دقایقی پیش با حضور وزیر صنعت، مدیرعامل ایران خودرو، معظمی رئیس هیات مدیره ایدرو، ، شریعتمداری، ابتکار رییس سازمان محیط زیست، پورمحمدی معاون سازمان برنامه بودجه، عزیز اکبریان رئیس کمیسیون صنایع و نوابی رئیس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان آغاز شد.

در این مراسم قرار است جایگزینی 40 هزار دستگاه تاکسی فرسوده در طرح کلید به کلید انجام شود.

یکه زارع مدیرعامل ایران خودرو در این مراسم با اشاره به اینکه طرح جایگزینی داوطلبانه تاکسی های فرسوده توسط این شرکت آغاز شده است، اظهار داشت: برای تحقق خروج 90 هزار تاکسی فرسوده مذاکراتی را با بانک ملت، پارسیان و تجارت انجام داده ایم و قرار شده 20 میلیون وام با سود ٢٣ درصد در اختیار مشتریان قرار گیرد، البته اختلاف سود ١٦ تا ٢٣ درصد را ایران خودرو خود متقبل شده است و در قالب سوبسید در اختیار مشتریان قرار می دهد.

مدیرعامل ایران خودرو با بیان اینکه تا کنون ٦٣ هزار نفر در طرح جایگزینی خودروهای فرسوده ثبت نام کرده اند، افزود: برای اولین بار معطلی ٢ ماهه مشتریان در تحویل خودروی فرسوده حذف و دریافت خودروی جدید از دو ماه در این طرح کلید به کلید به یک ساعت رسیده است.

یکه زارع افزود: تا کنون 9 هزار و 400 خودرو در این طرح در استان تهران تحویل مشتریان شده است. بیشترین تقاضا برای طرح جایگزینی خودروهای فرسوده هم متعلق به شهرهای تهران، تبریز، ، مشهد، کرج ، شهریار و قم بوده است.

وی با اشاره به اینکه ایران خودرو برای جایگزینی هر خودروی فرسوده 500 هزار تومان هزینه کرده است، تصریح کرد: امروز 40 هزارمین خودرو  در قالب این طرح تحویل مشتری خواهد شد، البته ریسک اسقاط خودروها را هم ایران خودرو قبول کرده است.

منبع:تسنیم