printlogo

میهن صنعت :
میهن صنعت : مسوولان پخش و عرضه فرآورده‌های نفتی دلایل عدم عرضه بنزین سوپر در برخی از جایگاه‌های عرضه سوخت را تشریح کردند.
کد خبر : 6793
تاریخ انتشار : 13 اسفند 1391 - 11:16

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی میهن صنعت، مسوولان پخش و عرضه فرآورده‌های نفتی دلایل عدم عرضه بنزین سوپر در برخی از جایگاه‌های عرضه سوخت را تشریح کردند.

 

داوود عرب علی سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران با تاکید بر این‌که این شرکت مشکلی برای تامین بنزین سوپر ندارد خاطرنشان کرد که مساله نبود بنزین سوپر در برخی از جایگاه‌ها به زودی حل خواهد شد.

 

وی دلیل عدم عرضه بنزین در برخی جایگاه‌ها را ورود بنزین با استاندارد یورو 4 و 5 به چرخه عرضه دانست واظهار کرد: اگرچه تصمیمی مبنی بر حذف بنزین سوپر نداریم اما با توجه به استقبال مردم از بنزین یورو 4 و 5 به دلیل کیفیت بالای آن به مرور مصرف بنزین سوپر کاهش خواهد یافت.

 

جایگاه‌داران: بنزین سوپر صرفه اقتصادی ندارد

 

همچنین بیژن حاج محمدرضا رییس انجمن صنفی جایگاه داران سوخت نداشتن صرفه اقتصادی فروش بنزین سوپر برای جایگاه‌داران را دلیل عدم عرضه این نوع بنزین دانست و گفت: هزینه تبخیر بنزین سوپر در مخازن جایگاه‌ها از سود فروش آن بسیار بیشتر است. به همین علت برخی از جایگاه‌داران در خواست تغییر عرضه فرآورده را داده‌اند.

 

وی با اشاره به این‌که دو سه ماه پیش شاید در تامین بنزین سوپر مشکلاتی بوجود آمده بود به ایسنا گفت: اما اکنون مشکلی در تامین این فرآورده وجود ندارد و نبود بنزین سوپر در بعضی جایگاه‌ها به دلیل درخواست جایگاه‌داران برای تغییر فروش فرآورده است.