printlogo

شریعتمداری:
وزیر صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد که با وجود اینکه برخی از واحدهای تولیدی با مشکلاتی مواجه اند و مقررات دست و پا گیری پیش روی کارآفرینان ما وجود دارد اما امیدواری‌های زیادی هم وجود دارد.
کد خبر : 69117
تاریخ انتشار : 18 دی 1396 - 14:21

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «میهن صنعت»، محمد شریعتمداری در دومین مراسم نشان ادهدای امین الضرب که امروز ۱۸ دی در تالار وحدت برگزار شد گفت: یکی از ویژگی‌های امین الضرب و فرزندش این بود که جامع نگر بودند.

وی ادامه داد: امین الضرب‌ها  تنها به صنعت و تجارت نپرداختند، آن‌ها در زمان قحطی به تهران آمدند و به مشکلات مردم رسیدگی کردند و با آوردن گندم به تهران مردم را نجات دادند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: امین الضرب به غیر از وجه اقتصادی وجه سیاسی هم داشتند و به دلیل نزدیکی با سید جمال اسدآبادی مورد اذیت قرار گرفتند. عمل صالح او در این مسیر همواره ادامه داشت. او در وصیت نامه خود فرزندش را به صبوری و متانت فرا می خواند و بر میانه روی و تعادل تاکید می‌کند.

شریعتمداری گفت:‌ امروز هم در میان ما نیکانی هستند که جا پای امین الضرب گذاشته‌اند. در دوره‌های مختلف در زمانی که با مشکلات تحریم روبرو بودیم و چه در شرایط پسا برجام و در شرایط مختلف کارآفرینان ما باز نیستادند. این افراد باید مورد تقدیر و تشکر قرار بگیرند. با وجود مشکلات ما امیدهای زیادی داریم. اکنون ۸۵ هزار واحد صعنتی کوچک و بزرگ مشغول فعالیت هستند و کار می‌کنند. البته درست است که برخی از این واحدها با مشکل مواجه هستند اما واحدهای زیادی هم هستند که پیشتاز عرصه اقتصادی هستند.

وی اضافه کرد: صنعت گران ما با مقررات دست و پا گیر مواجه هستند، اگر برای حل مشکلات نگاه‌مان به درون باشد می‌توانینم به نتایج درخشانی برسیم. /ایسنا/