printlogo

میهن صنعت :
مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو در پنجمین همایش بین‌المللی صنعت خودرو به موضوع مهمی اشاره کرد که در غوغای رسانه‌ای برخی مغفول ماند. وی گفت: «خودروهای بنز و هیوندای استانداردهای جدید را پاس نمی‌کنند و با آنها که صحبت می‌کنیم، می‌گویند این استانداردها را نمی‌توانیم پاس کنیم... اینگونه نمی‌شود که همه کارها را جهشی انجام دهیم.
کد خبر : 71204
تاریخ انتشار : 29 بهمن 1396 - 17:53

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «میهن صنعت»،  مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو در پنجمین همایش بین‌المللی صنعت خودرو به موضوع مهمی اشاره کرد که در غوغای رسانه‌ای برخی مغفول ماند. وی گفت: «خودروهای بنز و هیوندای استانداردهای جدید را پاس نمی‌کنند و با آنها که صحبت می‌کنیم، می‌گویند این استانداردها را نمی‌توانیم پاس کنیم... اینگونه نمی‌شود که همه کارها را جهشی انجام دهیم، باید برنامه‌ریزی منطقی داشته باشیم... این که نمی‌شود خودروهایی که در آلمان و کره تردد می‌کنند، نتوانند استانداردهای جدید ما را پاس کنند».

 چرا بنز و هیوندایی نمی‌توانند در آزمون استانداردهای ما در صنعت خودرو توفیق یابند؟! نه اینکه فناوری تولید کشورهای تولیدکننده این خودروها به آن حد نرسیده است که بتوانند به پای استانداردهای وطنی برسند! اینگونه نیست. آنها اگر مفتونشان نباشیم، همه چیز دارند و خوبش را هم دارند! نکته در اینجاست که ما همه چیز را نداریم و فقط از خودروساز می‌خواهیم که استاندارد باشد مثلا با کدام کیفیت در سوخت و جاده الله اعلم.

 مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو، سخن خوب خود را کامل نگفت، گزیده گفتن و به اجمال سخن راندن، اگرچه به اقتضای مراعات وقت جلسه‌ای بود که در آن زبان به انتقاد از شیوه استانداردگذاری صنعت خودرو گشود، ولی این کوتاه گفتن، به اضافه نیاز اساسی آن به توضیح باعث شد که برخی با شیطنت واقعیت را قلب کنند. به این ترتیب واقعیتی که یکی از جدی‌ترین موضوعات و بحث‌ها در نجات صنعت خودرو بود، ناشنیده ماند.

در توصیف توسعه می‌گوییم و تلقی امروز ما نیز این است که توسعه فرآیندی همه‌جانبه و معطوف به بهبود تمامی ابعاد است. مناسب نیست بدون توجه به کلیه ابعاد توسعه، صرفاً به یک جنبه اولویت بخشید و دیگر بخش‌ها را در دستور کار آینده قرار داد. برای بهبود بخشیدن به توسعه صنعت خودرو، صنعتی که پیشرفت آن وابسته به عوامل متعدد است، نیز نمی‌توان تنها در یک بعد دستورالعمل توسعه‌یافتگی صادر کرد!

بی‌تردید وضع این استانداردهای سخت‌گیرانه نیز با هدف خیر صورت گرفته و واضعان آن به قصد ارتقای کیفیت محصولات تولیدی این پیشنهاد را مطرح کرده‌اند، اما پر واضح است که خروجی این صنعت و ارزیابی آن، نه فقط در خط تولید که در بستری فراگیرتر باید مورد سنجش و استانداردگذاری قرار گیرد. به قول یکه‌زارع، «اینگونه نمی‌شود که همه کارها را جهشی انجام دهیم، باید برنامه‌ریزی منطقی داشته باشیم... ».

 استانداردها یک منشور چند وجهی است که یک وجه آن را خودروساز می‌سازد. برای رسیدن به استاندارهای در سطح اروپایی یا دنیا، باید سایر بخش‌های صنعت نیز در همان درجه استانداردها باشد. مثل «راه و جاده‌ها»، «صنعت قطعه‌سازی» و «سوخت و جایگاه‌های بنزین». این گونه است که برای استاندارد سازی این صنعت به یک هم‌گرایی نیازمندیم. به تعیین اولویت‌ها برای ساماندهی همه امور اعم از خودروساز و غیره.

 راه‌های کشور ما که استاندارد نیست، باید استانداردهای دنیا را از نظر فنی و ایمنی داشته باشد. بعلاوه فناوری سخت‌افزاری و نرم‌افزاری زنجیره تامین ما قدیمی است، برای استاندارد شدن، به نوسازی صنعت قطعه‌سازی نیازمندیم. روزانه ما ۸۰ میلیون لیتر بنزین مصرف داریم که در خوشبینانه‌ترین حالت تنها ۴۰ میلیون لیتر بنزین توزیعی یورو ۴ است. جایگاه‌های بنزین در کشور زیر استاندارد یورو ۲ است، در حالی که در اروپا یورو ۶ است.

 تا زمانی که زیرساخت‌های لازم مهیا نباشد، وضع استانداردهای سخت‌گیرانه و تکلیف مالایطاقی که تحقق آن امکان‌پذیر نیست، فقط اعصاب خرد می‌کند و انگیزه می‌کاهد. برای قدکشیدن تا استاندارد چشم‌آبی‌ها، باید همکارانه و از روی مودت مسیر رفتن را بازخوانی کرد. برای درست رفتن لازم است از عقل اول (دانش بشری) و عقل دوم (تجربه بشری) هر دو استفاده کنیم وگرنه گرفتار دور باطلی می‌شویم که تا همیشه باید یکدیگر را ملامت می‌کنیم.

نویسنده : سروش مشرقی