printlogo

وزیر صنعت، معدن و تجارت:
وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: در بخشی از صنعت خودرو نیازمند واردات برخی از قطعات هستیم و ممکن است نیاز به افزایش قیمت‌ باشد اما باید با بالارفتن بهره‌وری از افزایش بی‌رویه قیمت جلوگیری کرد.
کد خبر : 73483
تاریخ انتشار : 10 اردیبهشت 1397 - 17:19

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی «میهن صنعت»، محمد شریعتمداری در حاشیه مراسم تحویل 250 خودرو تجاری سایپا گفت: امیدواریم تا پایان سال 97 بخش اعظم پروژه نوسازی ناوگان انجام شود، چراکه نوسازی ناوگان موجب کاهش میزان مصرف سوخت و بالارفتن ایمنی جاده های کشور خواهد شد.

وزیر صنعت افزود: هزینه های واردات مربوط به CKD خودرو که از محل ذخیره سازی انرژی صورت می‌گیرد را به حوزه های وزارت نفت پرداخت خواهیم کرد.

شریعتمداری ادامه داد: صندوق توسعه ملی به عنوان یک مجموعه تامین مالی در نظام بانکی عمل خواهد کرد و سپس با تامین منابع خارجی طی پنج سال آتی هزینه های مربوطه را جایگزین خواهیم کرد.

وی بیان کرد: در بخشی از صنعت خودرو نیازمند واردات برخی از قطعات هستیم. حقوق و دستمزد نیز افزایش یافته و ممکن است نیاز به افزایش قیمت‌ باشد اما باید با بالارفتن بهره‌وری از افزایش بی‌رویه قیمت جلوگیری کرد.

وزیر صنعت در خصوص افزایش قیمت خودروهای داخلی اظهار داشت: قیمت گذاری خودروهای پایین تر از 45 میلیون تومان براساس فرمول‌های شورای رقابت صورت می‌گیرد اما سایر خودروها که بیشتر از 45 میلیون توامن قیمت دارند، توسط خودروسازان و با نظارت سازمان حمایت از نظر روش قیمت‌گذاری ، تعیین می‌شوند.