printlogo

نایب رئیس اول اتاق اصناف تهران در گفتگو با «میهن صنعت»:
ابراهیم درستی نایب رئیس اول اتاق اصناف تهران گفت: تولید و توزیع 2 بال اصلی اقتصاد کشور هستند.
کد خبر : 73674
تاریخ انتشار : 17 اردیبهشت 1397 - 20:0

ابراهیم درستی نایب رئیس اول اتاق اصناف تهران و رئیس اتحادیه تلفن همراه در گفت وگو با خبرنگار «میهن صنعت» در رابطه با افزایش قیمت تلفن همراه بیان کرد: باید با مردم صادق بود. زمانی که تمامی تلفن های همراه وارداتی هستند و 1% هم سهم داخلی ندارد و به واسطه ی ارز و دلار وارد کشور می شوند، طبعا با افزایش نرخ ارز قیمت تلفن همراه نیز افزایش می یابد.

 
وی بیان کرد: قیمت را رقابت تعیین می کند اما درخواست ما از فروشندگان این است که سود عادلانه خود را دریافت کنند. اما نواسانات ارز دلیل اصلی افزایش قیمت ها است و این نوسانات باعث ورشکستگی بسیاری از  کسبه شده است البته لازم به ذکر است قیمتی که برای خرید مجدد همان تلفن همراه پرداخت کرده اند 10 تا 35 درصد افزایش یافته است.
 
رئیس اتحادیه تلفن همراه کشور گفت: تولید و توزیع 2 بال اصلی اقتصاد هستند دولت باید با اعطای وام های کم بهره به بنگاه های تولیدی کوچک و حتی توزیع کنندگان این افزایش قیمت هارا کنترل کند.
 
درستی در پاسخ به این که نظارت بر قیمت ها چگونه است اظهار کرد: تعزیرات حکومتی، وزارت صنعت، معدن و تجارت و بازرسی اصناف وظیفه نظارت بر قیمت ها را عهده دار است و میزان عرضه و تقاضا باید متناسب با یکدیگر باشد و نمی توان از فروشنده ای خواست که کالای خود را ارزانتر از قیمت خرید خود بفروشد.
 
وی افزود: مهمترین عامل گرانی ها کالای قاچاق بوده است که به واسطه طرح رجیستری از اینگونه واردات نیز جلوگیری شده و انگشت های اتهام از روی واحد صنفی برداشته شده و ما این موضوع را به فال نیک گرفته ایم که از این پس در این صنف هیچ گونه تلفن همراه قاچاقی نخواهیم داشت.
 
ابراهیم درستی در پایان اشاره کرد: تمامی وارد کنندگان زیر نظر اتحادیه تلفن همراه کشور هستند و می توانند با دریافت دلار 4200 تومانی اقدام به واردات تلفن همراه کنند که این امر باعث ثبات قیمت می شود.
انتهای پیام/