printlogo

رئیس اتحادیه نمایشگاه داران خودرو در گفتگو با «میهن صنعت»:
رئیس اتحادیه نمایشگاه داران خودرو گفت: بازار خودرو به علت نبود نظارت کافی و محدودیت عرضه خودرو توسط خودروسازان سبب شده تا این بازار وضعیت آشفته داشته باشد و قیمت روندی صعودی به خود بگیرند.
کد خبر : 74740
تاریخ انتشار : 21 خرداد 1397 - 14:40

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی «میهن صنعت»، سعید موتمنی رئیس اتحادیه نمایشگاه داران خودرو در خصوص افزایش قیمت افسار گسیخته خودرو در بازار بیان کرد: خودروسازان محصولات خود را در بازار عرضه نمی کنند این موضوع موجب شده تا قیمت خودروها در بازار به صورت ساعتی مانند قیمت ارز و سکه روند افزایشی داشته باشد.

وی در گفت و گو با خبرنگار «میهن صنعت» ادامه داد: هم اکنون سمند EF7 در بازار با قیمت 39 میلیون تومان، رنو ساندرو استپ وی 91 میلیون تومان، ساندرو معمولی 80 میلیون تومان، هایما S7 صد و 54 میلیون تومان، سراتو سایپا 158 میلیون تومان، 206 تیپ 2 با قیمت 39 میلیون تومان، تیپ 5 این خودرو 45 میلیون 500 هزار تومان، 206 اس دی V8، 45 میلیون و 800 هزار تومان، پژو پارس LX کلاس 15، 49 میلیون و 200 هزار تومان، تندر 90 ایرانخودرو 51 میلیون تومان و تندر90 کلاس دنده با قیمت 56 میلیون تومان به فروش می رسد.

این رئیس اتحادیه بیان کرد: یکی از مشکلاتی که بازار خودرو با آن رو به رو است فقط کاهش عرضه خودرو نبوده بلکه کمبود نظارت و سو مدیریت در این بخش یکی دیگر از عواملی است که تاثیر مستقیم در این بازار دارد.

موتمنی اشاره کرد: برخی از شرکت هایی هستند که مکان مشخصی ندارند در تعداد های بسیار زیادی خودرو خریداری می کنند و در انبار ها دپو کرده اند که تعداد این شرکت ها به اندازه انگشتان یک دست است این شرکت ها بازار تهران را تامین و قیمت خودروهارا مشخص می کنند.

وی در پایان گفت: تا زمانیکه بازار شبکه توزیع خودرو ساماندهی نشود وضعیت بازار خودرو حال و روز بهتر از این نخواهد داشت.

انتهای پیام/