printlogo

میهن صنعت:
دو مدل از خودروهای شاسی‌بلندBMW که در آمریکا تولید می‌شود، به دلیل اعمال تعرفه متقابل از سوی آمریکا و چین نسبت به کالاهای وارداتی، در بازار چین با افزایش قیمت روبرو خواهد شد.
کد خبر : 76161
تاریخ انتشار : 8 مرداد 1397 - 12:3

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «میهن صنعت»، دو مدل از خودروهای شاسی‌بلندBMW که در آمریکا تولید می‌شود، به دلیل اعمال تعرفه متقابل از سوی آمریکا و چین نسبت به کالاهای وارداتی، در بازار چین با افزایش قیمت روبرو خواهد شد.

این خودروساز آلمانی طی بیانیه‌ای اعلام کرد که دو مدل محبوب شاسی‌بلند X5 و X6 در بازار چین با افزایش چهار تا هفت درصدی مواجه خواهد شد. چین بزرگ‌ترین بازار فروش خودرو در جهان است.

این افزایش قیمت از آن‌ جایی سرچشمه می‌گیرد که چین در مقابله با آمریکا، روی 34 میلیارد دلار از کالاهای صادراتی ایالات متحده از لوبیای و سویا تا خرچنگ و خودرو تعرفه اعمال کرد؛ کالاهایی که طیف وسعی از صادرات آمریکا به چین را به خود اختصاص داده‌اند. بنابراین، مدل‌های مذکور که در خط تولید BMW در آمریکا تولید می‌شوند، مشمول تعرفه‌های تجاری پکن خواهند شد.

چین ششم جولای امسال 25 درصد به تعرفه خودروهای وارداتی از ایالات متحده اضافه کرد و در نهایت هر خودروی آمریکایی با 40 درصد عوارض وارد خواهد شد.

انتهای پیام/