printlogo

میهن صنعت:
برنامه‌ی لالیگا برای برگزاری تعدادی از بازی‌های رسمی فصل جدید این لیگ در ایالات متحده‌ی آمریکا با اعتراض یکپارچه‌ی اتحادیه‌ی فوتبالیست‌های اسپانیا مواجه شده است. این اتحادیه اعلام کرده برای ابراز مخالفت با این تصمیم لالیگا حتی ممکن است دست به اعتصاب بزند.
کد خبر : 77202
تاریخ انتشار : 1 شهریور 1397 - 11:20

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «میهن صنعت»،  کاپیتان‌ها و کاپیتان دوم‌های 20 باشگاه حاضر در لالیگا از جمله سرجیو بوسکتس از بارسلونا و سرجیو راموس از رئال مادرید، بنا به دعوت رئیس اتحادیه‌ی فوتبالیست‌های اسپانیا، داوید آگانزو، برای واکنش نشان دادن به تصمیم لالیگا که هفته‌ی پیش اعلام شده بود، در مادرید گرد هم آمدند. 


بعد از این نشست، آگانزو در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت:" کاپیتان‌ها از اینکه چنین تصمیم مهمی بدون مشورت با فوتبالیست‌ها اتخاذ شده غافلگیر شده و عصبانی هستند. بازیکنان شاغل در لالیگا به صورت  یکپارچه با این تصمیم مخالف هستند و این تصمیم در میان بازیکنان هیچ موافقی ندارد. البته بعضی باشگاه‌ها با این تصمیم موافق بوده و برخی باشگاه‌های دیگر با  آن مخالف هستند ولی من به نمایندگی از فوتبالیست‌ها صحبت می‌کنم و نه باشگاه‌ها". 


آگانزو امسال و بعد از آنکه لویس روبیالس، رئیس سابق اتحادیه‌ی فوتبالیست‌های اسپانیا به عنوان رئیس فدراسیون فوتبال این کشور منصوب شد، ریاست اتحادیه را به دست گرفته. آگانزو اعلام کرد اگر نگرانی‌های بازیکنان شنیده نشود ممکن است فوتبالیست‌های شاغل در لالیگا دست به اعتصاب بزنند. او گفت:" من به صراحت اعلام می‌کنم که ما برای جلوگیری از اجرایی شدن این تصمیم دست به هر کاری خواهیم زد". 


یکی از سخنگویان لالیگا گفت که بعد از اظهارات آگانزو، این لیگ در حال حاضر قصد ندارد پاسخی بدهد. سازمان لیگ اسپانیا که برگزارکننده‌ی رقابتهای لالیگا است هفته‌ی پیش اعلام کرده بود که قصد دارد در همکاری با رسانه‌های بین‌المللی و گروه ورزشی- سرگرمری رولونت، در آینده بازی‌های لالیگا را در ایالات متحده‌ی آمریکا برگزار کند.


لالیگا اعلام نکرده که اولین بازی انجام شده در آمریکا چه تاریخی خواهد داشت، در هر فصل چند بازی در آمریکا برگزار خواهد شد، بازی‌هایی که قرار است در آمریکا برگزار شوند چگونه انتخاب خواهند شد و از بین رفتن امتیاز میزبانی برای تیم‌های میزبان چگونه جبران  خواهد شد ؟


آگانزو در مصاحبه‌ی مطبوعاتی خود گفت:" این مسائل باید به شیوه‌ی بهتری بهتری حل و فصل شود. فوتبال فقط تجارت و کسب و کار نیست. تصمیم‌هایی مثل این نباید به صورت یک‌طرفه اتخاذ شود. ما دیگر خسته شده‌ایم و حرفهای زیادی برای گفتن داریم که فعلاً به همین مقدار بسنده می‌کنیم"./ورزش سه

انتهای پیام/