printlogo

«میهن صنعت» گزارش می دهد؛
لکسس با مدل RC F و RC F Trak Edition سر و صدای زیادی به پا کرده است و حالا قیمت این دو نمونه اعلام شده است.
کد خبر : 84817
تاریخ انتشار : 18 فروردین 1398 - 14:56

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی «میهن صنعت»، لکسس RC F و نسخه ترک ادیشن، هر دو از یک پیشرانه 8 سیلندر 5 لیتری استفاده می‌کنند که توان تولید 472 اسب بخار قدرت و 535 نیوتن متر گشتاور را داراست.شتاب 0 تا 100 این دو نمونه برای مدل ساده 4.2 و برای نسخه ترک ادیشن 3.9 ثانیه ذکر شده که اعداد قابل قبولی به نظر می‌رسند. با توجه به اینکه این دو خودرو از نظر پیشرانه با یکدیگر تفاوتی ندارند، باید تفاوت را در جای دیگر جستوجو کنیم.بیشترین تفاوت در بین این دو نسخه مربوط به کاهش وزن می‌شود که طبیعتا این کاهش وزن با خود عدد نسبت اسب به وزن را تغییر می‌دهد. یکی از این تفاوت‌ها در بخش کاهش وزن، ترمز‌های سرامیکی کربنی برمبو است که بر روی نسخه ترک ادیشن نصب شده و از نظر وزنی نیز 22 کیلوگرم از ترمز استاندراد RC F سبک تر است. لکسس برای ادامه کاهش وزن به سراغ تعویض لوله‌های ارتباطی و مافلر‌ها رفته و آنها را با نمونه‌های تیتانیومی تعویض کرده و از این راه 6.8 کیلوگرم دیگر از وزن کلی خودرو کم کرده است.اما کار به اینجا ختم نمی‌شود و تعویض کاپوت، سقف، فضای پشت صندلی‌ها و دیگر اجزای خودرو با فیبر کربنی کمک بسزایی در کاهش وزن این خودرو داشته است.در کل این دو نمونه با یکدیگر 80 کیلوگرم اختلاف وزنی دارند. در ادامه مبحث کاهش وزن رینگ‌های 19 اینچی BBS که بر روی این نسخه نصب شده نیز 2.8 کیلوگرم از نسخه استاندارد سبک تر است.

در مبحث آیرودینامیک خودرو نیز بال ثابت عقب از جنس فیبرکربن و همینطور اسپلیتر جلو به مانور‌های سنگین و چسبندگی آن به پیست کمک شایانی کرده است.لکسس در خصوص ترک ادیشن گفت ما این خودرو را با توجه به قوانین IMSA و قوانین خودرو‌های GT ژاپن توسعه داده‌ایم.داخل خودرو نیز با آلکانترای قرمز پوشیده شده است تا درنده خو بودن این خودرو بیش از پیش به راننده القا شود.

از رقبای این خودرو می‌توان به آئودی RS5، ب‌ام‌و M4 و مرسدس بنز C63 اشاره کرد.گفته شده است از این خودرو در سال 2020، 60 دستگاه تولید می‌شود که از این تعداد، 40 دستگاه به رنگ سفید و 20 دستگاه به رنگ خاکستری مات خواهند بود.

قیمت این خودرو برای نمونه RC F 64.750 دلار و برای نسخه ترک ادیشن 96.650 دلار اعلام شده است.

نسخه‌های LC500 و LC 500h نیز به ترتیب 92.300 و 96.810 دلار قیمت گذاری شده‌اند.
انتهای پیام/