printlogo

«میهن صنعت» گزارش می دهد؛
هنوز هم خودرو‌های خاص و تکی هستند که، یک گوشه از دنیا زیر خروار‌ها خاک مدفون و یا در روستاها و گاراژهای قدیمی در حال پوسیدن هستند و منتظر مانده‌اند تا دوباره به روز‌های اول برگردند.
کد خبر : 85086
تاریخ انتشار : 26 فروردین 1398 - 14:44

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی «میهن صنعت»، برخی از خودرو‌ها به صورت عادی خاص و کمیاب و حتی یک جواهر محسوب می‌شوند.ب‌ام‌و M1 یکی از این گزینه‌ها محسوب می‌شود که نمونه‌ سالم آن بسیار کم و خاص است و حالا یک دستگاه از این خودرو که تغییرات و سرگذشتش باعث شده تا تبدیل به خودرویی ارزشمندتر از نمونه عادی شود، پیدا شده است.

M1 مشکی رنگ که در تصویر میبینید مدل 1979 است و در سال 1981 توسط Harald Ertl راننده مسابقات خریداری شد. هارالد اقدام به ارتقای M1 خود کرد و بر روی پیشرانه 6 سیلندر 3.5  آن دو توروبو چارجر KKK نصب کرد و توانست توان این خودرو را از 273  به 410 اسب بخار برساند. این خودرو به هدف شکستن رکورد سرعت، ارتقا پیدا کرده بود و هدفش شکستن و رسیدن به سرعت 300 کیلومتر بر ساعت بود.

طبق گفته‌ها این خودرو در اکتبر 1981 توانست رکورد را بشکند اما چون سند معتبری برای ارائه وجود ندارد جایی ثبت نشده است. از این خودرو 25 سال خبری نبود و برای اولین بار پس از 1993 قرار است این خودرو به حراجی برود.

انتظار میرفت این خودرو در حراجی کویسی، تکنو کلاسیکا شهر اسن آلمان که تا 14 اپریل ادامه داشت 250 هزار پوند به فروش برسد اما هنوز خبری از فروش این خودرو منتشر نشده است.این خودرو را می‌توان تکه‌ای از تاریخچه خودروسازی دانست و نمونه بسیار نادری از M1 و جواهری برای برند ب‌ام‌و محسوب می‌شود.

انتهای پیام/