printlogo

«میهن صنعت» گزارش می دهد؛
یکی از بخش‌های شرکت اطلاعات بازار TrendForce در بررسی‌هایی که به تازگی انجام داده به این نتیجه رسیده است که عرضه زیاد فلش‌های NADA می‌توانند موجب کاهش چشم‌گیر قیمت حافظه‌های SSD در آینده شوند.
کد خبر : 85962
تاریخ انتشار : 25 اردیبهشت 1398 - 14:27

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی «میهن صنعت»، یکی از بخش‌های شرکت اطلاعات بازار TrendForce در بررسی‌هایی که به تازگی انجام داده به این نتیجه رسیده است که عرضه زیاد فلش‌های NADA می‌توانند موجب کاهش چشم‌گیر قیمت حافظه‌های SSD در آینده شوند.

DRAMeXchange، که بخشی از شرکت اطلاعات بازار TrendForce است به تازگی اعلام کرده، تامین‌کنندگان صنعت فلش‌های NADA با عرضه زیاد این نوع فلش‌ها درآینده تاثیر بسزایی بر روی کاهش قیمت حافظه‌های SSD خواهند گذاشت.

سازندگان فلش‌های NADA به این دلیل که این صنعت به افزایش ظرفیت تولید حافظه‌های SSD تاثیرگذار است و درنتیجه موجب سوددهی آن‌ها می‌شود به آن روی آورده‌اند. از طرفی تکنولوژی NADA موجب تولید حافظه‌های متراکم‌تر با قیمت پایین‌تر می‌شود از این‌رو تامین‌کنندگان قصد دارند در ساخت این نوع حافظه‌ها از تکنولوژی NADA استفاده کنند.

در حال حاضر شرکت‌های تولیدکننده حافظه‌های SSD در حال فراهم کردن زیرساخت‌های لازم برای تولید 50 تا 100 هزار چیپ NADA هستند از این‌رو در سال جاری شاهد استفاده از تکنولوژی NADA در حافظه‌های SSD توسط شرکت‌های تولیدکننده این نوع حافظه‌های خواهیم بود. از این‌رو است که DRAMeXchange پیش‌بینی کرده تا پایان سال جاری میلادی شاهد کاهش چشم‌گیر قیمت حافظه‌های SSD برای رایانه‌های شخصی خواهیم بود. جالب است بدانید که پیش‌بینی شده هزینه خرید حافظه‌های 512 گیگابایتی و همچنین 1 ترابایتی به کمتر از 0.1 دلار به ازای هر گیگ برسد. اگر این پیش‌بینی‌ها درست باشد و شاهد کاهش قیمت حافظه‌های SSD تا این حد باشیم درواقع کمترین قیمت این نوع حافظه‌ها را در کل دوره عرضه آن‌ها تجربه خواهیم کرد.

یکی دیگر از پیش‌بینی‌های DRAMeXchange این است که در آینده حافظه‌های 512 گیگابایتی جایگزین حافظه‌های 128 و 256 گیگابایتی خواهد شد.

رئیس یکی از بزرگترین تولید‌کنندگان حافظه‌های SSD، کمپانی آی‌دیتا در این باره می‌گوید: با افزایش تولید سازندگان، نه‌تنها در سال جاری شاهد کاهش قیمت حافظه‌های SSD خواهیم بود بلکه در سال آینده شاهد کاهش بیشتر و بیشتر قیمت‌ این نوع حافظه‌ها خواهیم بود.

انتهای پیام/