printlogo

«میهن صنعت»:
تحریمهای بین المللی در این دو سال صنعت خودروی ایران را تحت تأثیر قرار داده است اما با این وجود قطعه سازانی همچون کروز با استفاده از دانش و تخصص مهندسان داخلی قطعات پیشرفته ایمانند ECUرا بومی سازی کرده اند.
کد خبر : 93507
تاریخ انتشار : 5 اسفند 1398 - 12:22

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «میهن صنعت»، تحریمهای بین المللی در این دو سال صنعت خودروی ایران را تحت تأثیر قرار داده است اما با این وجود قطعه سازانی همچون کروز با استفاده از دانش و تخصص مهندسان داخلی قطعات پیشرفته ایمانند ECUرا بومی سازی کرده اند. حال کروز در قدمی دیگر اقدام به طراحی و ساخت دستگاه تزریق سیلیکون برای ارتقاء کیفیت ECUهای تولیدی خود کرده است.

  1. فرید سالاریان قائم مقام تولید الکترونیک شرکت صنایع تولیدی کروز گفت:ECUیکی از مهمترینیونیت های شبکه کنترلی خودرو است که در کاهش آلایندگی، بهینه سازی مصرف سوخت، توان، گشتاور و... موثر است.
  2. سالاریان با اشاره به ویژگی های ECU تصریح کرد: این قطعه در مجاورت با موتور خودرو قرار دارد و به همین دلیل لازم است ویژگی های غیر قابل نفوذ رطوبت بودن و همچنین کارکرد نرمال در کنار گرمای موتور خودرو را دارا باشد که در حال حاضر از سیلیکون استفاده می شود.
  3. قائم مقام تولید الکترونیک کروز با اشاره به نحوه تزریق سیلیکون در ECU بیان کرد: کروز با دور زدن تحریم ها برای عایق بندیECUاقدام به ساخت دستگاه جدید کرده است؛ طراحی و ساخت این دستگاه از حدود 9 ماه پیش آغاز شد و با استفاده از دانش و تخصص مهندسان این شرکت به صورت صد درصدی بومی سازی شده است.
  4. سالاریان در خصوص عملکرد دستگاه تزریق سیلیکون و پیچ بند توضیح داد: برد الکترونیکی ECU با ورود به این دستگاه بدون دخالت انسانی، به طور مکانیزه طی 4 بخش در مقابل نفوذ آب و رطوبت عایق می شود.

تحریمهای بین المللی در این دو سال صنعت خودروی ایران را تحت تأثیر قرار داده است اما با این وجود قطعه سازانی همچون کروز با استفاده از دانش و تخصص مهندسان داخلی قطعات پیشرفته ایمانند ECUرا بومی سازی کرده اند. حال کروز در قدمی دیگر اقدام به طراحی و ساخت دستگاه تزریق سیلیکون برای ارتقاء کیفیت ECUهای تولیدی خود کرده است.

فرید سالاریانقائم مقام تولید الکترونیک شرکت صنایع تولیدی کروز پیرامون عملکرد ECU در خودرو گفت: این قطعه یکی از مهمترین یونیت های شبکه کنترلی خودرو است که در کاهش آلایندگی، بهینه سازیمصرف سوخت، توان، گشتاور و... موثر است.ECU یک برد الکترونیکی است که علاوه بر پیچیدگی سخت افزاری با استفاده از میکروپروسسور مخصوص (دربردارنده لایه های مختلف نرم افزاری) و مدارات ورودی و خروجی متعدد، امکان دریافت، تحلیل ورودی ها و همچنین ارسال فرمان های لازم براساس شرایط تنظیم شده (کالیبراسیون) را دارا است که همه ی بخش های این قطعه در 5 نسل توسط کروز بومی سازی شده است.

سالاریان با اشاره به برابری کیفیت ECU تولیدی کروز با برندهای معتبر جهانی اظهار کرد: ECU با اهمیت ویژه ای در کروز تولید می شود و مونتاژ قطعات الکترونیک آن با بهترین خطوط اتوماتیکروز دنیا و تحت استاندارد IPC و همچنینبرای قطعات پایه دار باجدیدترین متد روز دنیا استفاده می شود؛علاوه بر آن برای صحه گذاری و حفظ کیفیت ECU، سرمایه گذاری بسیار زیادی شده است تا پروژه تست و تولید آن هم رده با برندهای معتبر جهانی انجام شود.

قائم مقام تولید الکترونیک کروز با اشاره به ویژگی های ECUتصریح کرد: این قطعه در مجاورت با موتور خودرو قرار دارد و به همین دلیل لازم است ویژگی های غیر قابل نفوذ رطوبت بودن و همچنین کارکرد نرمال در کنار گرمای موتور خودرو را دارا باشد که جهت حفظ این دو ویژگی از بوستیک استفاده می شد. در اصل بوستیک ماده ای برای ایزولاسیون ECU در برابر نفوذ آب و رطوبت استکه برای کنترل موتور و فرآیند آن بسیار مهم است، ولی پس از تحریم های ظالمانه آمریکا و مشکلات پیرامون آن، در حال حاضر از سیلیکون استفاده می شود.

سالاریان با اشاره به نحوه تزریق سیلیکون در ECU بیان کرد: کروز با دور زدن تحریم ها برای عایق بندی  ECUاقدام به ساخت دستگاه جدید کرده است؛ طراحی و ساخت این دستگاه از حدود 9 ماه پیش آغاز شد و با استفاده از دانش و تخصص مهندسان این شرکت به صورت صد درصدی بومی سازی شده است.

قائم مقام تولید الکترونیک کروز در خصوصعملکرد دستگاه تزریق سیلیکون و پیچ بند توضیح داد: برد الکترونیکیECU با ورود به این دستگاه بدون دخالت انسانی، به طور مکانیزه طی 4 بخش در مقابل نفوذ آب و رطوبت عایق می شود.

وی در خصوص مزیتECU عایق بندی شده در دستگاه جدید اظهار کرد: ضریب حرارتی، استقامت در برابر گرما و رطوبت افزایشیافته است، همچنین در این دستگاه حدود 50درصد در انرژی الکتریکی صرفه جویی و حجم ماشین جدید نسبت به ربات قدیمی کاهش بسیار چشم گیر داشته است که در فضای کمتر تعداد دستگاه های بیشتری جای گرفته و منجر به افزایش میزان تولید خواهد شد.

انتهای پیام/