سخنگوی وزارت آموزش و پرورش خبر داد؛

رتبه بندی معلمان از ۲۶ مردادماه اجرا می‌شود

سخنگوی وزارت آموزش‌وپرورش از اجرای طرح رتبه بندی معلمان از ۲۶ مردادماه سال‌جاری خبر داد و گفت: معلمان به پنج رتبه تقسیم خواهند شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «میهن صنعت»، معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش درباره رتبه بندی معلمان گفت: رتبه بندی معلمان از ۲۶ مردادماه اجرا می‌شود پیش بینی می‌شود مدت زمان بررسی رتبه بندی تا اعمال حکم یک ماه تا یک ماه و نیم زمان نیاز داشته باشد.

صادق ستاری فرد به هماهنگی وزارتخانه با سازمان برنامه و بودجه برای پرداخت مطالبات فرهنگیان و اشاره کرد و گفت: تا پایان شهریورماه بخشی از مطالبات فرهنگیان در خصوص موضوع رتبه بندی معلمان پرداخت خواهد شد تا از ماه‌های آینده با صدور حکم رتبه بندی نسبت به اجرای کامل نظام رتبه بندی اقدام شود.

ستاری فرد افزود: قرار است رتبه بندی معلمان از ۲۶ مردادماه اجرا شود ورود به سامانه برای ثبت داده‌ها و مستندات بر اساس ترتیب رقم اول شماره ملی انجام تا نظم بخشی لازم ایجاد شود.

به گفته وی، معلمان بر اساس چهار شایستگی عمومی، تخصصی، حرفه‌ای و تجربه رتبه بندی خواهند و ارزیابی معلمان بر اساس مدارک و مستنداتی که در سایت بارگذاری شده از جمله مدارک تحصیلی، شرکت دردوره‌های آموزشی، توانمندیهای فردی، مهارت‌هایی که کسب کردند و کیفیت تدریس و تجربه انجام خواهد شد و معلمان به پنج رتبه تقسیم خواهند شد.

معاون وزیر آموزش و پرورش گفت: اجرای طرح رتبه بندی معلمان در راستای افزایش رضایت شغلی معلمان و کیفیت بخشی آموزشی اجرا می‌شود./مهر

انتهای پیام/

لینک کوتاه خبر: https://mihansanat.com/?p=250296
برچسب‌ها :

دیدگاه شما

0 دیدگاه