«میهن صنعت» :

رونمایی از تست سریع تشخیص ویروس کرونا در منزل

دانشمندان آمریکایی از تست سریع تشخیص ابتلا به کووید ۱۹ در خانه خبر دادند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «میهن صنعت»، مقامات سازمان جهانی بهداشت تاکید دارند یکی از موثرترین راهکار‌ها برای کنترل همه‌گیری کرونا شناسایی افراد مبتلا و قرنطینه کردن آنهاست. افراد مبتلا در صورت حضور در جامعه می‌توانند به سرعت دیگر افراد را آلوده کرده و بر شدت همه گیری کرونا بیافزایند.

امروزه کشور‌های جهان با انجام گسترده تست‌های تشخیص کرونا (PCR) می‌کوشند افراد مبتلا را شناسایی کنند. این روش گرچه موثر است، اما افراد برای دریافت این خدمات باید به مراکز درمانی مراجعه کنند. همین موضوع باعث شده است که مراکز درمانی به کانون همه گیری کووید ۱۹ تبدیل شوند.

خوشبختانه محققان به تازگی از تست‌های خانگی تشخیص کرونا رونمایی کردند. در این روش فرد می‌تواند در خانه و طی یک ساعت به ابتلای خود به کووید ۱۹ آگاهی یابند. متخصصان می‌گویند این روش ارزان قیمت بوده و فرد می‌تواند با سهولت بیشتر و در منزل اقدام به تست کرونا کند.

این روش همانند تست‌های آزمایشگاهی کرونا انجام می‌شود و فرد باید اقدام به گرفتن نمونه از هر سوراخ بینی کند. سپس این نمونه‌ها با مواد شیمیایی یخ زده ترکیب شده و در یک ظرف پلاستیک قرار می‌گیرد. پس از یک ساعت رنگ تست تغییر کرده و مثبت یا منفی بودن ابتلا فرد مشخص می‌شود.

تحقیقات دانشمندان نشان داده است این تست خانگی تشخیص کرونا می‌تواند با دقت ۹۷.۳ درصد ابتلای فرد به کووید ۱۹ را تشخیص دهد. هم اینک مرکز ملی سلامت آمریکا قراردادی به ارزش بیش از ۸ میلیون دلار برای خرید این تست‌ها به منظور تشخیص سریع ابتلای افراد به امضا رسانده است.

مقامات بهداشتی آمریکا پیش‌تر هم قرارداد بزرگی برای پیش خرید قرص‌های درمانی کرونا ساخت شرکت فایزر را به امضا رسانده بودند. استفاده از واکسن، تست‌های گسترده تشخیص کرونا و استفاده از قرص‌های درمانی شرکت فایزر راهکار‌هایی است که آمریکا برای کنترل همه گیری این بیماری در کشور در پیش گرفته است./باشگاه خبرنگاران

انتهای پیام/

لینک کوتاه خبر: https://mihansanat.com/?p=233928
برچسب‌ها :

دیدگاه شما

0 دیدگاه