«میهن صنعت»:

زاهدی‌وفا از مجلس رأی اعتماد نگرفت

 در حالی که مجلس ابتدا اعلام کرده بود که محمدهادی زاهدی‌وفا از مجلس برای وزارت کار رای اعتماد گرفته است، در بازشماری مشخص شد که او یک رای موافق برای تصدی این وزارتخانه کم آورده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «میهن صنعت»، در حالی که مجلس ابتدا اعلام کرده بود که محمدهادی زاهدی‌وفا از مجلس برای وزارت کار رای اعتماد گرفته است، در بازشماری مشخص شد که او یک رای موافق برای تصدی این وزارتخانه کم آورده است.

 امروز جلسه علنی رأی اعتماد به گزینه پیشنهادی دولت برای تصدی وزارت کار با حضور رئیس‌جمهور برگزار شد و موافقان و مخالفان به اظهارنظر پرداخته و گزارش کمیسیون‌های تخصصی مربوطه قرائت شد.

پس از انجام رأی‌گیری ابتدا اعلام شد که آقای زاهدی‌وفا با رای اعتماد مجلس وزیر کار، تعاون و ورفاه اجتماعی شد اما پیرو این اعلام با اعتراض برخی نمایندگان، ابهامی در شمارس به‌وجود آمد. تعدادی از نمایندگان طبق آیین‌نامه درخوست بازشماری آراء را دادند و پس از انجام بازشماری، مشخص شد که محمدهادی زاهدی‌وفا از مجلس رأی اعتماد نگرفته و یک رای موافق کم آورده است.

آقای زاهدی وفا با 136 رای موافق و 125 مخالف و 9 ممتنع، موفق به کسب رای اعتماد از مجلس نشد؛ با توجه به تعداد آرای ماخوذه یعنی 272 رای، زاهدی‌وفا باید 137 رای موافق به خود جلب می‌کرد اما بر اساس آنچه اعلام شده، یک رای کمتر موجب شد که وی از این موضوع محروم شود./تسنیم

انتهای پیام/

لینک کوتاه خبر: https://mihansanat.com/?p=253371
برچسب‌ها :

دیدگاه شما

0 دیدگاه