رئیس سازمان برنامه و بودجه

زمان برداشت کمک‌هزینه معیشتی تا پایان اردیبهشت‌ اعلام می‌شود

رئیس سازمان برنامه و بودجه با تأکید بر اینکه واریز یارانه جاماندگان در صورت ‌پذیرش اعتراض‌ انجام خواهد شد، گفت: تا پایان اردیبهشت‌ماه درخصوص زمان برداشت مبالغ واریزی یارانه به حساب خانوارها تصمیم‌گیری خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی«میهن صنعت»، مسعود میرکاظمی رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور صبح امروز (چهارشنبه) در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران، با بیان اینکه یارانه معیشتی و یارانه ماهانه در یک حساب تجمیع می‌شود، اظهار داشت: در مورد این‌ها وزارت کار طبق قانون بودجه امسال ۳ ماه فرصت داشته که دهک‌ها را پالایش کند و آنهایی که درآمد بالا داشتند را تعیین تکلیف کند و افرادی جدید را وارد کند که جزو دهک‌های پایین هستند که از دریافت یارانه جا مانده بودند که وزارت کار این کار را می‌کند و اگر از خودشان سوال کنید در این مورد اطلاعات دقیق‌تری می‌دهند.

وی همچنین در پاسخ به این سوال که در سامانه بررسی شکایات آمده که ۶ ماه پس از بررسی جواب اعتراض افراد را می‌دهند، گفت: من این را نشنیدم و قاعدتا وزارت رفاه چون طبق قانون مکلف به این قضیه است باید صحبت شود اگر هم چنین چیزی هست در این کار تسریع شود و به سرعت جواب دهند و هر زمان هم جواب دادند باید ما به تفاوت را به آنها پرداخت کنند.

رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: تا پایان اردیبهشت‌ماه درخصوص زمان برداشت مبالغ واریزی یارانه به حساب خانوارها تصمیم‌گیری خواهد شد.

وی افزود: وزارت رفاه طبق قانون بودجه موظف بود طی سه ماه یارانه بگیران را شناسایی، ساماندهی و پالایش کند و این وظیفه به عهده آن‌هاست.

میرکاظمی تصریح کرد: پس از شناسایی افراد اگر فردی مستحق یارانه بوده ولی آن را دریافت نمی کرده، میزان یارانه معوق به حساب آن‌ها واریز می‌شود.

وی تصریح کرد: از شهریور ۱۴۰۰ به این‌ طرف بین ۴۰ تا ۸۰ درصد کالاها تغییر قیمت داشتند و مجبور شدیم که مبلغ یارانه‌ها را بیشتر کنیم که تا حدودی پوشش قانونی داده شود.

وی در مورد با اینکه چند میلیون خانوار یارانه دریافت کرده‌اند؟ گفت: با پرداختی که انجام می‌شود از لحاظ دهک درآمدی، ۹ دهک یارانه دریافت می‌کنند.

رئیس سازمان برنامه‌ و بودجه در پاسخ به این سوال که آیا برای پرداخت یارانه به اتباع خارجی تدابیری اندیشیده شده است؟ تصریح کرد: در این مرحله که روی کالاهای اساسی، یارانه داده می‌شود تصمیمی درباره این اتباع گرفته نشده است و تصمیمات تنها مربوط به مردم خودمان است.

میرکاظمی ادامه داد: در مورد نان و دارو احتمالا باید برنامه‌ای دیده شود که تا اطلاع ثانوی یارانه آن‌ها قطع نخواهد شد و همان روند سابق برای نان‌های خبازی و دارو ادامه دارد. اگر روش جایگزین بیاید برای آن‌ها یک فکری می‌شود، اما در این مرحله برای اتباع بیگانه چیزی در نظر گرفته نشده است.

وی در پاسخ به سوالی درباره مسدود شدن حساب یارانه‌های واریزی و صحت این مسئله بیان کرد: این حساب بانکی کسانی است که قبلا یارانه می‌گرفتند و این یارانه نیز در همان جا رفته است و این مبلغ نگاه داشته شده است و هروقت طرح اجرا شود ماه به ماه آزاد می‌شود.

رئیس سازمان برنامه‌ و بودجه درباره جزئیات یارانه معیشتی و احتمال حذف یارانه ۴۵ هزار تومانی نیز پاسخ داد: این یارانه‌ای که واریز شده است تجمیع یارانه معیشتی و ۴۵ هزار تومانی است که در یک حساب جمع شده است./فارس

انتهای پیام/

لینک کوتاه خبر: https://mihansanat.com/?p=244192
برچسب‌ها :

دیدگاه شما

0 دیدگاه