اقبال شاکری عضو کمسیون عمران مجلس:

طرح جدید مجلس برای کاهش تعرفه بنگاه‌های معاملات ملکی

عضو کمسیون عمران از کاهش ۵۰ درصدی تعرفه بنگاه‌های معاملات ملکی با طح جدید نمایندگان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «میهن صنعت»،  اقبال شاکری عضو کمسیون عمران مجلس شورای اسلامی ، با اشاره به طرح کاهش تعرفه بنگاه‌های معاملات ملکی ، اظهار کرد: در جلسه اخیر کمسیون عمران این طرح مورد بررسی قرار گرفت و کلیات طرح کاهش تعرفه بنگاه های معاملاتی به تصویب اعضای کمیسیون عمران رسید.

وی افزود: پس از تصویب کلیات، طرح کاهش تعرفه بنگاه‌های معاملات ملکی برای بررسی بیشتر و کارشناسی به کارگروه تخصصی ارجاع شد.

عضو کمسیون عمران مجلس با بیان اینکه عملکرد بنگاه‌های ملکی باعث نارضایتی برخی از شهروندان شده و دراین زمینه گزارشاتی به نمایندگان رسیده است، بیان کرد: وابستگی حق الزحمه‌ای بنگاه‌های معاملات ملکی با قیمت ملک زمینه افزایش قیمت مساکن را فراهم می‌کند، از طرفی اقدامات و عملکرد بنگاه‌های مشاورین املاک برای دریافت این حق‌الزحمه‌ها نیز جای سوال دارد که لازم است به این موضوعات رسیدگی شود.

شاکری با تاکید بر اینکه بر اساس طرح کاهش تعرفه بنگاه‌های ملکی، حق‌الزحمه آنها به میزان 50 درصد کاهش خواهد یافت، اظهار کرد:بر اساس طرح مذکور، رابطه تعرفه بنگاه‌های معاملاتی با قیمت ملک قطع شده و شیوه دیگری برای دریافت حق‌الزحمه آنها تعیین خواهد شد.

نماینده مردم تهران در مجلس با بیان اینکه ساماندهی بنگاه‌های معاملات ملکی امری ضروریست ، تصریح کرد:همزمان  با بررسی طرح کاهش تعرفه بنگاه‌های معاملات ملکی در کمسیون عمران اقدامات و فعالیت‌هایی در جهت ساماندهی آنها و همچنین تغییر شیوه عملکرد بنگاه‌های معاملاتی در کمسیون قضایی و حقوقی در حال بررسی و پیگیری است تا مسئله تعیین حق‌الزحمه و شیوه عمرکد آنها ساماندهی شود./تسنیم

انتهای پیام/

لینک کوتاه خبر: https://mihansanat.com/?p=229700
برچسب‌ها :

دیدگاه شما

0 دیدگاه