هلال احمر:

محلوله 6 میلیون دوزی واکسن سینوفارم برای افراد زیر 17 سال وارد کشور شد

بیست‌وسومین محموله واکسن کرونا تهیه‌شده از سوی جمعیت هلال احمر حاوی ۶میلیون دوز واکسن امروز پنجشنبه (۸مهر) در فرودگاه امام خمینی به وزارت بهداشت تحویل داده شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «میهن صنعت»،  دبیرکل جمعیت هلال احمر از ورود دومین محموله 6میلیون دوزی واکسن کرونا تهیه‌شده توسط این جمعیت خبر داد و گفت: در اولین هفته مهرماه دو محموله به‌میزان 12 میلیون دوز واکسن کرونا توسط هلال‌احمر وارد کشور شد که هر دو محموله 6میلیون‌دوزی، از نوع سینوفارم و برای سنین زیر 17 سال بوده است.

به‌گفته محمدحسن قوسیان مقدم؛ در مجموع این جمعیت از اردیبهشت ماه تاکنون 52 میلیون و 390 هزار دوز واکسن به کشور وارد کرده است.

سخنگوی هلال‌احمر در ادامه با اعلام اینکه «هلال احمر واردکننده اصلی واکسن در کشور  است» تصریح کرد: هلال احمر صرفاً واردکننده دارو و واکسن است و تأیید سلامت و تشخیص نحوه مصرف محموله‌های وارداتی واکسن  بر اساس شرایط داخلی قطعاً به‌عهده سازمان غذا و دارو و کمیته‌های علمی مرتبط با ستاد ملی کرونا است و بر همین اساس حرف و نظر آنها در این زمینه باید مدنظر قرار گیرد.

دبیرکل جمعیت هلال‌احمر در پایان با تأکید بر تأثیر بالای واکسیناسیون در کاهش میزان ابتلا و مرگ‌ومیر افراد به ویروس کرونا بیان کرد: هلال‌احمر برای تسریع در امر واکسیناسیون سراسری، در زمان حاضر با 296 مرکز مشترک همکاری می‌کند و در 22 مرکز نیز به‌صورت مستقل واکسیناسیون شهروندان را در دستور کار قرار داده است./تسنیم

انتهای پیام/

لینک کوتاه خبر: https://mihansanat.com/?p=230055
برچسب‌ها :

دیدگاه شما

0 دیدگاه