معاون حمل و نقل شهردار تهران:

ناوگان حمل و نقل همزمان با بازگشایی مدارس توسعه می یابد

معاون حمل و نقل شهردار تهران با اشاره به توسعه حمل و نقل عمومی همزمان با بازگشایی مدارس، گفت: برای نخستین بار ۵۰ دستگاه اتوبوس برقی به تدریج وارد خط اتوبوس جمهوری-بهارستان خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «میهن صنعت»، معاون حمل و نقل شهردار تهران با اشاره به توسعه ناوگان حمل و نقل همزمان با بازگشایی مدارس توسعه می یابد، گفت: برای نخستین بار ۵۰ دستگاه اتوبوس برقی به تدریج وارد خط اتوبوس جمهوری-بهارستان خواهد شد.

مجتبی شفیعی صبح امروز در مراسم افتتاح پایانه قطارهای شهری در اکباتان ضمن تشکر از افرادی که در ساخت این پایانه در ۱۴ سال گذشته دخیل بودند، گفت: این پایانه نقش زیادی در تأمین و نگهداری قطارهای مترو ایفا می‌کند و می‌توان در شرایط اضطرار برای اعزام و تخلیه قطارها از آن استفاده کرد.

وی با بیان اینکه با اتمام پروژه، جمع‌آوری کارگاه ساخت پایانه اکباتان نیز در دستور کار قرار می‌گیرد، افزود: همزمان عملیات تجهیز ساخت پلازا به جای آن و بر روی سطح پایانه آغاز می‌شود.

معاون شهردار تهران با بیان اینکه ایران از نظر ساخت تونل و ایستگاه‌های مترو کاملا خودکفاست، گفت: با وجود همه مشکلات اقتصادی، متروی تهران در بین ۲۵ شهر دنیا از نظر طول و ایستگاه رتبه بیستم را دارد.

وی با اشاره به توسعه حمل و نقل عمومی همزمان با بازگشایی مدارس ادمه داد: باید ظرفیت‌های حمل و نقل عمومی پیش از بازگشایی مدارس افزایش پیدا کند و به طور جدی بر روی این مسئله تمرکز کردیم و برنامه‌ریزی‌هایی را در حوزه اتوبوسرانی انجام داده‌ایم.

وی با بیان اینکه با دستور شهردار تهران ۲۲۰ میلیارد تومان نقدینگی برای اورهال ۵۵۰ اتوبوس تزریق کرده‌ایم، گفت: برای نخستین بار ۵۰ دستگاه اتوبوس برقی به تدریج وارد خط اتوبوس جمهوری-بهارستان خواهد شد./ایسنا

انتهای پیام/

لینک کوتاه خبر: https://mihansanat.com/?p=250617
برچسب‌ها :

دیدگاه شما

0 دیدگاه