«میهن صنعت»:

نتایج مزایده خودروهای خارجی شنبه اعلام می‌شود

امروز آخرین مهلت بازدید و ثبت قیمت پیشنهادی برای شرکت در مزایده خودروهای سواری خارجی سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «میهن صنعت»،  امروز آخرین مهلت بازدید و ثبت قیمت پیشنهادی برای شرکت در مزایده خودروهای سواری خارجی سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی است.

 امروز سه‌شنبه 12 مهر 1401 آخرین مهلت بازدید متقاضیان و ثبت قیمت پیشنهادی برای شرکت در مزایده فوق العاده شماره 565 با عرضه 1040 خودرو به ارزش کارشناسی بالغ بر 2037 میلیارد تومان است.

براین اساس، افرادی که دارای امضای الکترونیکی هستند فقط امروز (سه شنبه) فرصت دارند تا با مراجعه به سامانه تدارکات الکترونیک دولت (ستاد) نسبت به ارائه قیمت پیشنهادی اقدام کنند. پاکات قیمت پیشنهادی متقاضیان، روز شنبه مورخ 16 مهرماه با حضور نمایندگان دستگاه های نظارتی و قضایی بازگشایی و نتایج اعلام خواهد شد.

عبدالمجید اجتهادی، مدیرعامل سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی با اشاره به استقبال و مشارکت مردم برای شرکت در مزایده فوق العاده 565 خودروهای سواری خارجی گفت: در روزهای اخیر حدود 20 هزار ثبت نام جدید در سامانه تدارکات الکترونیک دولت وجود داشته که ناشی از استقبال و سطح رقابت برای شرکت در مزایده فوق العاده خودروها است؛ همچنین روزانه چندین هزار بازدید از تارنمای سازمان اموال تملیکی برای مشاهده جزئیات و دریافت اطلاعات مزایده فوق العاده 565 ثبت شده است.

فروش خودروها به شرط شماره گذاری در داخل کشور بر اساس اعلام رئیس سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی، فروش این خودروها به شرط شماره گذاری در داخل کشور بوده است و با هماهنگی صورت گرفته، این امکان نیز فراهم شده تا برندگان بتوانند پلاک خودرو را در محل نگهداری این خودروها تحویل بگیرند.هرگونه خرید این خودروها منوط به برنده‌شدن در مزایده و آن هم از طریق ثبت‌نام در سامانه ستاد تدارکات دولت و خرید از طریق این سامانه است و بنگاه‌ها و یا اشخاصی که به طرق مختلف مدعی می‌شوند که ثبت‌نام در مزایده را تضمینی انجام می‌دهیم ادعای کذب مطرح می‌کنند و قطعا کلاهبرداری است.

فروش و تعیین تکلیف کالاهای مکشوفه ظن قاچاق بر اساس احکام قانونی مندرج در قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز در صورت اخذ رای قطعی و یا دستور فروش مطابق تبصره 2 ماده 53 این قانون صورت می‌پذیرد و هرگونه فروش و مزایده بر حسب دستورات قضایی بوده و مزایده فروش 656 به موجب تصمیم مورخ 29 مرداد 1401 شعبه 15 دادگاه انقلاب اسلامی تهران انجام شده است.این خودروها به دلیل مصوبات قبلی هیئت وزیران در دولت گذشته ناشی از سیاست‌های اقتصادی و محدودیت‌های ارزی کشور در بنادر و گمرکات معطل مانده بودند و تامین ارز آنها در گذشته انجام شده است.

فروش خودروهای سواری خارجی رسوب شده به موجب بازدیدهای سران قوای مجریه و قضاییه از بنادر و گمرکات کشور در ماه های پایانی سال 1400 گرفته شد که با دستور ویژه رسیدگی همراه شده است.

صدور پلاک در محل پارکینگ نگهداری خودرو به نام برندگان پس از ابلاغ تصمیم شفاف مرجع قضایی مبنی بر فروش 1062 خودروی سواری در قالب مزایده فوق العاده به شرط شماره گذاری در داخل کشور و با بالاترین قیمت، جلسات متعددی در محل دادستانی تهران و سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی و با حضور تمامی دستگاه های متولی اعم از راهور، محیط زیست، استاندارد، امور مالیاتی، بنادر، گمرک، انبارهای عمومی و دستگاههای نظارتی و قضایی برگزار و هماهنگی کامل برای شفاف شدن هزینه های نقل و انتقال، شماره گذاری و سایر اقدامات انجام شده است. علاوه بر آن مقرر شد پلاک در محل پارکینگ نگهداری خودرو به نام برندگان صادر شود.

در مورد قیمت خودروها نیز مطابق قانون، قیمت پایه مزایده توسط کارشناسان رسمی دادگستری انجام شده است. با توجه به شرایط رقابتی و شفاف متناسب با کیفیت خودروها در استان‌های مختلف قیمت گذاری صورت گرفته و به فروش می رسد. البته به قیمت ارائه شده هزینه های مالیات بر ارزش افزوده، نقل و انتقال، مالیات شماره گذاری، بیمه شخص ثالث و سایر هزینه های جانبی را اضافه کرد

این خودروها از مبادی رسمی به کشور وارد شده اما در زمان بررسی اسناد مثبته گمرکی با اتهام جعل ثبت سفارش مواجه شدند. فروش این خودروها از طریق مزایده به منظور حفظ حقوق عامه و بیت المال بوده است چراکه طولانی شدن زمان نگهداری منجر به کاهش کیفیت این خودروها شده و حتی در صورتی که رای برائت دریافت کنند ارزش کالا با افت فاحشی مواجه خواهد شد./تسنیم

انتهای پیام/

لینک کوتاه خبر: https://mihansanat.com/?p=253385
برچسب‌ها :

دیدگاه شما

0 دیدگاه