هفته اول مهر؛

کارنامه سبز کنکور سراسری ۱۴۰۱ منتشر می شود

به گفته مسئولان سازمان سنجش کارنامه سبز کارنامه سبز کنکور سراسری ۱۴۰۱ هفته اول مهر منتشر خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «میهن صنعت»، به گفته مسئولان سازمان سنجش کارنامه سبز کنکور سراسری ۱۴۰۱ هفته اول مهر منتشر خواهد شد. کارنامه سبز به این‌ معنا است که سازمان سنجش داوطلبان کنکور سراسری را فقط در یک کد رشته به عنوان پذیرفته شده نهایی معرفی می‌کند.

چند روز پس اعلام نتایج، کارنامه سبز در سایت سازمان سنجش قرار می گیرد. در کارنامه سبز مشخص می شود که شما در کدام اولویت پذیرفته شده و چقدر با آخرین نفر قبولی فاصله دارید. در کارنامه سبز مشخص می شود که در انتخاب های پایین تر و بعدی در چه رشته های دیگری  می توانستید قبول شوید.

کسانی که از رشته قبولی خود رضایت نداشته باشند و علاقمند به رشته اولویت های پایین یا بعدی که با رتبه آنان همخوانی داشته باشد با نظر دانشگاه مبدا و دانشگاه مقصد می توانند تقاضای انتقالی کنند یا به سازمان سنجش درخواست دهند.

دانشگاه‌ها و سازمان سنجش در قبول یا رد تقاضا اختیار تام دارند. پروسه تغییر رشته با استناد به کارنامه سبز بسیار محدود، سخت ونیازمند پیگیری زیاد  و رایزنی با دانشگاه مبدا و مقصد و سازمان سنجش هست و به راحتی میسر نمی شود.

پیشتر حسن مروتی، معاون امور آزمون های سازمان سنجش اعلام کرده بود که کارنامه سبز کنکور سراسری ۱۴۰۱ هفته اول مهر منتشر خواهد شد./باشگاه خبرنگاران جوان

انتهای پیام/

لینک کوتاه خبر: https://mihansanat.com/?p=253031
برچسب‌ها :

دیدگاه شما

0 دیدگاه