مدیرکل مدیریت بحران استانداری تهران

احتمال وقوع سیل در تهران

مدیرکل مدیریت بحران استانداری تهران با اشاره به صدور هشدار زرد هواشناسی، از احتمال وقوع سیل در تهران خبر داد و از مردم خواست از حاشیه رودخانه‌ها بویژه در مناطق شمال و شمال شرق تهران فاصله بگیرند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «میهن صنعت»، حامد یزدی مهر گفت: با توجه به پیش بینی سازمان هواشناسی و صدور هشدار زرد هواشناسی،از احتمال وقوع سیل در تهران خبر داد و از بعدازظهر یکشنبه ۳۰ مرداد تا چهارشنبه دوم شهریور، به علت رشد ابر‌ها و بارش‌های رگباری، احتمال سیلابی شدن رودخانه‌های فصلی وجود دارد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری تهران افزود: در این مدت با توجه به احتمال جاری شدن روان‌آب‌ها، آب‌گرفتگی معابر، سیلابی شدن رودخانه‌های فصلی و مسیل‌ها در نیمه شمالی و شمال شرق استان تهران، ساکنان این مناطق از اتراق در حاشیه رود‌ها و بستر مسیل‌ها خودداری کنند.

مدیر کل مدیریت بحران استانداری تهران در ادامه با اشاره به اهمیت آموزش همگانی برای مقابله با مخاطرات، درخصوص پیشگیری از وقوع بحران‌های احتمالی گفت: تلاش ما در ستاد مدیریت بحران این است که همواره در ارکان اساسی پیشگیری، آمادگی و مقابله حرکت رو به رشد داشته باشیم و این امر با برگزاری مانور‌ها و جلسات آموزشی محقق خواهد شد.

با توجه احتمال وقوع سیل در تهران ممکن است در سفر‌ها و انجام کار‌های روزمره اختلالاتی را ایجاد کند. این هشدار برای آگاهی مردم صادر می‌شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده‌ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از سوی دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدار‌ها قرار می‌گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند./باشگاه خبرنگاران جوان

انتهای پیام/

لینک کوتاه خبر: https://mihansanat.com/?p=250693
برچسب‌ها :

دیدگاه شما

0 دیدگاه