«میهن صنعت»:

نشست مشترک کمیسیون های استانی مبارزه با قاچاق کالا و ارز و سمن های استان اردبیل برگزار شد

نشست مشترک کمیسیون های استانی مبارزه با قاچاق کالا و ارز و سمن های استان اردبیل با حضور مدیرکل دفتر تبلیغات هوشمندانه و مشارکت‌های مردمی مبارزه با قاچاق کالا و ارز، به صورت ویدیو کنفرانس برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «میهن صنعت»،  مدیرکل دفتر تبلیغات هوشمندانه و مشارکت‌های مردمی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز نیز در این نشست که به میزبانی کمیسیون استان اردبیل برگزار شد، استفاده از ظرفیت تشکل ها و سمنها در حوزه پیشگیری و مقابله با قاچاق را امری مهم برشمرد و بر ضرورت حضور سمن ها برای آگاهی بخشی و فرهنگ‌سازی حمایت از کالای ایرانی، تقبیح فعل قاچاق و استفاده از کالای قاچاق تاکید کرد.

وی با اشاره به فرمان رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی) درخصوص تشکیل ستاد، بیانیه گام دوم انقلاب، سیاست¬های کلی اقتصاد مقاومتی، قانون برنامه پنج‌ساله ششم توسعه و سند راهبردی ستاد به عنوان اسناد بالادستی، گفت: این مهم در اسناد بالادستی نظام پیش بینی شده و در قانون برنامه ششم توسعه کشور و مصوبه 807 شورای عالی انقلاب فرهنگی نیز، جلب و توسعه مشارکت¬های مردمی مورد تأکید قرار گرفته است. 

کوشا ادامه داد: کمیسیونهای برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان ها در ابتدا ضمن شناسایی و ارتباط گیری با سمن های فعال، به تبیین اهمیت موضوع پیشگیری و مبارزه با قاچاق کالا و ارز پرداخته تا با ایجاد انگیزه فرهنگی در تشکل ها و سمن ها در حمایت از کالای ایرانی و تقبیح فعل و مصرف کالای قاچاق، به سمت تغییر ذائقه و نهایتا تغییر رفتار گام برداریم.

مدیرکل دفتر تبلیغات هوشمندانه و مشارکت‌های مردمی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز ضمن بیان اینکه تا کنون از تمام ظرفیت سمن¬های موجود در کشور بهره نبرده ایم، پیشنهاد نمودند: به منظور دستیابی به شناخت مشترک، ایجاد گفتمان و فرهنگ سازی هدفمند، تشکیل انجمن ملی پیشگیری و مبارزه با قاچاق کالا و ارز در دستور کار قرار گیرد.

وی افزود ستاد آمادگی دارد در حد بضاعت خود حمایت‌های معنوی و مادی از طرح‌های برجسته ملی و استانی به‌عمل آورد.

در پایان دبیران کمیسیون‌های استانی  و انجمن های حاضر در جلسه به بیان مسائل و مشکلات حوزه فعالیت خود پرداخته و در این رابطه تبادل نظر صورت پذیرفت.

انتهای پیام/

لینک کوتاه خبر: https://mihansanat.com/?p=201808
برچسب‌ها :

دیدگاه شما

0 دیدگاه