مجری برگزاری چهارمین نمایشگاه خودرو تهران:

نمایشگاه خودرو تهران مورد حمایت وزارت صمت است/ حضور خودروسازان داخلی به همراه شرکای خارجی

مجری برگزاری چهارمین نمایشگاه خودرو تهران در نشست خبری امروز گفت: چهارمین نمایشگاه خودرو تهران با مجوز وزارت صمت برگزار می شود و در نتیجه حمایت وزارت صنعت، معدن و تجارت را خواهیم داشت.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی«میهن صنعت»، مجری برگزاری چهارمین نمایشگاه خودرو تهران در نشست خبری صبح روز دوشنبه در خصوص برگزاری این نمایشگاه گفت : برگزاری نمایشگاه خودرو تهران به دلایل مختلفی از جمله تحریم و شیوع ویروس کرونا به تعویق افتاد اما با توجه به شرایط فعلی چهارمین نمایشگاه خودرو تهران با قدرت برگزار خواهد شد.

علیرضا عاجزی گفت : چهارمین نمایشگاه خودرو تهران با مجوز وزارت صمت برگزار می شود و در نتیجه حمایت وزارت صنعت، معدن و تجارت را خواهیم داشت.

مجری برگزاری نمایشگاه افزود : البته موضوع پیش فروش خودروسازان توسط سیستم یکپارچه ای که توسط وزارت صمت اعلام شد، برنامه ریزی های صورت گرفته در خصوص فروش خودرو در نمایشگاه خودرو تهران را بهم ریخت اما مشکلی در برگزاری این نمایشگاه ایجاد نکرده است.

وی ادامه داد : نمایشگاه خودرو تهران به دلیل ظرفیت ها و پتانسیل های بالایی که دارد، همواره مورد استقبال قرار گرفته است. از همین رو برنامه ریزی های صورت گرفته تا مردم بتوانند از محصولات جدید خودروسازان داخلی که در این نمایشگاه رونمایی می شود بازدید و البته تست درایو نیز انجام شود.

عاجزی با اشاره به عدم حضور شرکت های خارجی در این نمایشگاه گفت : بازار خودرو ایران همواره برای شرکای خارجی جذاب بوده و حتی در شرایط تحریم نیز رصد و برخی از رفت و آمدها قطع نشد. این ارتباط حفظ شده است اما باید شرایط همکاری مجدد فراهم شود تا حضور شرکت های خارجی نیز در این نمایشگاه فراهم باشد.

مجری برگزاری نمایشگاه خودرو تهران ادامه داد: البته باز نمی توان گفت که این نمایشگاه بین المللی نیست چراکه تمامی خودروسازان داخلی به همراه محصولات تولید شده به همراه شرکای خارجی خود در این نمایشگاه حضور خواهند داشت.

وی افزود : مهمان های خارجی برای بازدید از چهارمین نمایشگاه خودرو تهران حضور خواهند داشت. از جمله سرمایه گذاران چینی و شرکای فعلی شرکت های خودروساز داخلی به این نمایشگاه خواهند آمد. البته از کشورهایی نظیر ترکیه و کشورهای حاشیه خلیج فارس نیز مهمان هایی خواهیم داشت.

عاجزی گفت : زمان برگزاری نمایشگاه خودرو تهران با نظر متخصصین قرار بود در بهمن ماه برگزار می شد اما شیوع سویه اومیکرون باعث شد تا این نمایشگاه در اردیبهشت امسال برگزار شود. البته بنا بر این است که نمایشگاه بعدی در همان بهمن ماه برگزار شود.

مجری برگزاری نمایشگاه خودرو تهران افزود : اگر شرایط فراهم شود احتمال برگزاری پنجمین نمایشگاه خودرو تهران در بهمن ماه سال جاری وجود خواهد داشت اما باید دید در ادامه چه خواهد شد.

وی ادامه داد: 25 شركت در اين دوره شرکت کرده اند و  ظرفيت لازم براي روز خبرنگاران (Press Day) فراهم شده است. این نمایشگاه در روز 26 ارديبهشت پذيرای رسانه ها خواهد بود و از روز سه شنبه 27 ارديبهشت امکان بازدید برای عموم مردم ایجاد شده است.

عاجزی افزود: زمان زیادی تا برگزاری چهارمین نمایشگاه خودرو تهران نمانده و تمامی خودروسازان داخلی که قصد حضور در این نمایشگاه را داشته اند، برنامه ریزی های لازم را انجام داده اند. در این زمان اگر شرکت دیگری اعلام آمادگی برای حضور در این نمایشگاه کند، باید بررسی شود و ببینیم که امکان برنامه ریزی برای حضور آنها وجود خواهد داشت یا خیر.

عاجزی گفت : از نکات مثبت این نمایشگاه حضور گروه صنعتی ایران خودرو در این نمایشگاه است. البته حضور گروه خودروسازی سایپا در این نمایشگاه هنوز مشخص نیست. مذاکرات خوبی صورت گرفته تا شرایط برای حضور این خودروساز بزرگ کشور فراهم شود و به دلیل اهمیت آن، این امکان برای گروه خودروسازی سایپا فراهم است تا طی روزهای باقی مانده در نمایشگاه حاضر شود.

مجری برگزاری چهارمین نمایشگاه خودرو تهران افزود : البته بنا بر صلاح دید مجموعه برگزارکننده نمایشگاه برخی از شرکت به دلیل معوقاتی که داشته در این نمایشگاه حضور نخواهند داشت چرا که ما معتقدیم مشکلات نمایشگاه قبلی که باعث تجمع اعتراضی مردم شده بود، در شان نمایشگاه شهر آفتاب و نمایشگاه خودرو تهران نیست.

انتهای پیام/

لینک کوتاه خبر: https://mihansanat.com/?p=244017
برچسب‌ها :

دیدگاه شما

0 دیدگاه